KIA Amateur Australian Open 2011 - Wielki finał już w ten weekend!

Droga na korty Melbourne Park wiedzie przez Warszawę. Już w najbliższy weekend w stolicy odbędzie się wielki finał krajowy ?Masters?- KIA Amateur Australian Open 2011. Zwycięska para wyjedzie do Australii i będzie reprezentować Polskę w światowym finale rozgrywek amatorskich oraz obejrzy w akcji najlepszych tenisistów świata podczas rozpoczynającego sezon 2012 turnieju wielkoszlemowego Australian Open.
Rozgrywki amatorskie KIA Amateur Australian Open 2011 zorganizowane są po raz trzeci. W ubiegłorocznym turnieju udział wzięło blisko 250 tenisistów i tenisistek z całej Polski. Za nami już wszystkie turnieje eliminacyjne, które odbyły się w ośmiu miastach Polski (Warszawie, Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynie, Łodzi, Koszalinie i Bytomiu).

Półfinaliści (4 pary) z każdej z regionalnych eliminacji zostali zakwalifikowani do finałowego turnieju Masters (Finał krajowy), który odbędzie się w najbliższy weekend na warszawskich kortach WTS Deski przy ulicy Mariusza Zaruskiego 8.

Zwycięska para wyjedzie wraz z osobą towarzyszącą na wielki finał światowy amatorskich rozgrywek do Australii, gdzie zagra na kortach Melbourne Park a także będzie miała możliwość obejrzenia w akcji najlepszych tenisistów świata w rozpoczynającym sezon 2012 turnieju wielkoszlemowym Australian Open.

Wszystkie wyniki krajowych eliminacji są zaliczane do rankingu "atp", prowadzonego przez krajowego organizatora eliminacji KIA Amateur Australian Open 2011 spółkę Amatorski Tenis Polski.

W pierwszej edycji imprezy pod nazwą KIA Soul Open zwyciężyła para Marta Kurzacz i Tomasz Wojtowicz - To była przygoda naszego życia - podkreślali w wywiadach. - Studiowaliśmy razem na AWF, ale jakoś urwał się kontakt. Któregoś dnia po prostu wpadliśmy na siebie na rolkach w parku. Oboje gramy w tenisa, stwierdziliśmy, że spróbujemy i... wygraliśmy - opowiada Wojtowicz, który w Trójmieście prowadzi stację kontroli pojazdów.

- Zobaczyliśmy na żywo Rogera, Rafę, kangury i misia koala. Do Polski na pewno zaimportowalibyśmy też australijską pogodę - podsumował niezapomnianą przygodę Tomasz Wojtowicz.

Marketing sportowy w globalnej strategii KIA Motors odgrywa bardzo istotną i długofalową rolę. Firma jest jednym z głównych sponsorów najważniejszych imprez sportowych na świecie takich jak Euro 2012 w Polsce, czy mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jest także głównym sponsorem wielkoszlemowego Australian Open oraz wspiera wiele innych imprez sportowych.

W Polsce firma KIA Motors organizuje także wyścigowy Puchar KIA Lotos Race.

HARMONOGRAM TURNIEJU MASTERS:

Sobota, 24 września 2011

godz. 8.30 - weryfikacja
godz. 9.00 - powitanie uczestników oraz zdjęcie grupowe
godz. 9.30 - początek gier I rundy
ok. godz. 11.00 - ciąg dalszy gier I rundy
ok. godz. 12.30 - dokończenie gier I rundy, konkurs prędkości serwisu oraz rozpoczęcie gier i zabaw dla dzieci
ok. godz. 14.00 - II runda
ok. 16.00 - dokończenie gier II rundy oraz początek meczów ćwierćfinałowych i turnieju pocieszenia
ok. 18.00 - pozostałe 2 mecze ćwierćfinałowe oraz turniej pocieszenia
godz. 20.00 players party

Niedziela, 25 września 2011

godz. 9.30 mecze półfinałowe oraz dokończenie turnieju pocieszenia
ok. godz. 12.00 finał oraz mecz o III miejsce
ok. godz. 14.30 ceremonia wręczenia nagród

 
Wyniki i regulamin na stronie atp.org.pl »