Ronaldo i Dudek razem w filmie dokumentalnym

Cristiano Ronaldo na chwilę porzucił emocje związane z piłkarskim boiskiem na rzecz czerwonego dywanu. 6 września 2011 pojawił się wraz z Jerzym Dudkiem na madryckiej premierze długo wyczekiwanego filmu dokumentalnego ?Castrol EDGE przedstawia: Ronaldo testowany do granic?.
Gwiazda Realu Madryt i globalny Ambasador marki Castrol EDGE wzbudził zachwyt tłumu zebranego na arenie Palacio Vistalegre, wjeżdżając premierowym modelem samochodu Spyder Audi R8. Za kierownicą auta siedział sam Carlos Sainz, wspierany przez Castrol EDGE zwycięzca Rajdu Dakar 2010 oraz wierny kibic Realu Madryt.

Ronaldo dołączył do ponad tysiąca fanów piłki nożnej zebranych w arenie, by wspólnie z nimi po raz pierwszy w historii zobaczyć unikalny film dokumentalny, w którym przekracza własne granice, by sprostać najbardziej rygorystycznym testom, jakie kiedykolwiek przeszedł piłkarz.

"Obecność na premierze filmu Castrol EDGE to dla mnie wyjątkowa chwila" - przyznał Ronaldo. - "Wreszcie mam możliwość zobaczenia tego dokumentu na dużym ekranie i jest to dla mnie prawdziwe przeżycie. Jestem przyzwyczajony do tego, że na boisku obserwują mnie tysiące ludzi, jednak dzięki filmowi kibice po raz pierwszy mogą zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się za kulisami. Zobaczą, ile wysiłku trzeba włożyć, by być na najwyższym poziomie. Ten film pokazuje, co daje mi moją przewagę i mam nadzieję, że spodoba się kibicom."Na premierę przybył również były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt - Jerzy Dudek, który w filmie broni strzały Ronaldo. Polski Ambasador Castrol został zaproszony na scenę, by przybliżyć publiczności charakter prezentowanego filmu.

"Ten dokument filmowy będzie ciekawy dla wszystkich, którzy interesują się futbolem" - powiedział Jerzy Dudek. - "Niektórym wydaje się, że piłka nożna to prosta gra. Cristiano pokazuje na ekranie, że nie wystarczy sam talent. By dojść na szczyt, potrzeba jeszcze dużo pracy, wielu godzin treningu, silnej psychiki i intuicji"- dodał Dudek.Olej Castrol EDGE został stworzony dzięki pracy najznakomitszych ekspertów. Poddano go serii najcięższych testów, by stał się najbardziej wytrzymałym olejem silnikowym w historii Castrol. Dzięki zastosowaniu tych samych twardych reguł, film "Castrol EDGE przedstawia: Ronaldo testowany do granic" dokumentuje, co dzieje się ze słynnym piłkarzem w momencie próby jego umiejętności, siły, sprawności i wytrzymałości.

W laboratoryjnych warunkach naukowcy specjalizujący się w sporcie wyczynowym, biomechanice i psychologii, przy pomocy najnowszej technologii, poddali Ronaldo serii testów, które dokładnie pokazują, co daje mu jego przewagę.

- Czy jego firmowy strzał z rzutu wolnego ma wystarczającą siłę i moc, by przebić sześć ścian ze szkła?

- Jak sobie poradzi, stając w szranki z gwiazdą sprintu w pojedynku szybkości i zwinności?

- Czy jego intuicja pozwoli mu trafić do bramki w kompletnej ciemności?

- Czy jego umiejętności dryblerskie, czas reakcji i zwinność wystarczą, aby przechytrzyć wyszkolonych snajperów ?Dzięki najwyższej jakości zdjęciom, zrealizowanym przy pomocy kamer ultra slow motion, efektom komputerowym i wywiadom z takimi sławami, jak Fabio Capello czy Arsene Wenger, dokument pokazuje widzom Ronaldo, jakiego jeszcze nigdy nie widzieli.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film "Castrol EDGE przedstawia: Ronaldo testowany do granic" już niebawem na antenie Telewizji Polskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie castroledge.com/ronaldo.

Oficjalny trailer filmu: