Nowe władze Anwilu

Poseł SLD Marek Olewiński został nowym prezesem Włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Anwil. Najważniejszym zadaniem nowego zarządu jest pozyskanie kolejnego sponsora strategicznego.
Włocławski klub poszedł więc śladem Śląska Wrocław, którego zarządzie już od kilku lat zasiadają politycy. Obecny zarząd WTK skupia oprócz nich przedstawicieli sposorów. Poza Olewińskim i prezydentem Miasta Stanisławem Wawrzonkoskim w jego skład weszli: Ryszard Włodarski, wiceprezes AKZO - Nobel Nobiles, Jan Zieliński - dyrektor Zakładu Polichlorkuwinylu i Piotr Chojniak, główny księgowy w Anwilu S.A., Marek Kalinowski, dyrektor BIG Bank Gdańskiego, Waldemar Boś, właściciel firmy budowalnej i Stefan Lewandowski, członek poprzedniego zarządu. Wszyscy w klubie będą pracowali społecznie.

Olewiński, który zastąpił Benedykta Michewicza, ma 52 lata. Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną, a jest obecnie zastępcą przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych. - Największym problemem WTk są sprawy finansowe. Klub ma długi i to nie tylko z poprzedniego sezonu. Ale teraz najważniejsze jest zabezpieczenie środków na ten bieżący. Myślę, że przy pomocy kontaktów, które posiadam, ale nie tylko ja, uda się namówić drugiego strategicznego sponsora. A najważniejsze, aby połączyć zabieganie o nowe środki z ich racjonalnym wydawaniem - powiedział nowy prezes.