Piłka ręczna. ?Lwy" bez dwóch gwiazd w Kielcach

Duże osłabienie faworyzowanego Rhein-Neckar Löwen przed turniejem o dziką kartę do Ligi Mistrzów w Kielcach. W walce m.in. z wicemistrzem Polski o ostatnie wolne miejsce w elicie nie będą mogli skorzystać z dwóch podstawowych zawodników.
Najpierw - kolejny raz w trakcie trwającego dopiero rok pobytu w Niemczech - wypadł jeden z najlepszych prawoskrzydłowych świata 25-letni Chorwat Ivan Cupić. W trakcie zgrupowania RNL w Schwarzwaldzie doznał skomplikowanego urazu lewej ręki. W poniedziałek przejdzie drugą operację, a przerwa od gry ma potrwać ok. czterech miesięcy.

Już w piątek operowany w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu był za to podstawowy kołowy i jeden z najlepszych strzelców "Lwów", reprezentant Norwegii Bjarte Myrhol. Ma problemy z dyskiem, a jego pauza ma potrwać ok. osiem tygodni.

A turniej o dziką kartę w Kielcach już 3-4 września. Wszyscy spodziewają się, że w wielkim finale zmierzą się właśnie "Lwy" (w półfinale muszą uporać się z francuską Dunkierką) i wicemistrzowie Polski z Vive Targi Kielce (ich pierwszym rywalem będzie hiszpański BM Valladolid).

Tylko zwycięzca Wild Card Tournament grać będzie w Lidze Mistrzów (w bardzo silnej grupie z rosyjskimi Czechowskimi Niedźwiedziami, hiszpańskim Atletico Madryt czyli przeniesionym do stolicy znakomitym Ciudad Real, węgierskim MKB Veszprem, niemieckim Füchse Berlin i duńskim Bjerringbro-Silkeborg). Pozostałe zespoły trafią do Pucharu Federacji.

Bielecki: wiedziałem, że wygra Vive »