City Trail Olsztyn. Artur Olejarz wygrał bieg [WIDEO]

Artur Olejarz, uczestnik przełajowych mistrzostw Europy, wygrał styczniową odsłonę City Trail nad jez. Długim w Olsztynie.

Na starcie przy kładce nad jez. Długim w Olsztynie stanęło 331 entuzjastów rekreacji. - Nie spodziewałam się, że tyle osób będzie biegać - mówiła jedna z kibicujących olsztynianek.

Zawodnicy do pokonania mieli 5 kilometrów. Zdaniem organizatorów City Trail, cyklu przełajowych biegów, który odbywa się w największych miastach Polski, to najpiękniejsza trasa w kraju. Warunki atmosferyczne były dość sprzyjające, jak na tę porę roku. Na leśnych ścieżkach zalegał co prawda śnieg, ale temperatura oscylowała w granicach 1 stopnia Celsjusza. - Tydzień temu w Lublinie było minus 21 stopni - mówili inicjatorzy zawodów. - Tym samym pobity został ubiegłoroczny rekord Olsztyna, kiedy zawodnicy rywalizowali w temperaturze minus 19 stopni.

Faworytem zawodów był Artur Olejarz

To medalista mistrzostw Polski, uczestnik przełajowych mistrzostw Europy i zwycięzca ubiegłorocznego cyklu City Trail w Olsztynie. Zawodnik MKL Szczecin nie zawiódł i pewnie wygrał rywalizację z czasem 16,21 min. Na kolejnych miejscach na mecie zameldowali się Dawid Worobiec z Team Kopeć Olsztyn i Konrad Nosarzewski City Trail Team.

- Dobrze mi się biegło, dobrze, że napadało [dzień wcześniej i nad ranem] jeszcze śniegu, który przykrył lód na trasie - komentuje Dawid Worobiec.

Wśród pań wygrała Mariola Sudzińska...

... z AKM Olsztyn/sklepbiegowy.com z czasem 20:30 min.

A jak biegło się innym zawodnikom? - Były to pierwsze moje zawody w tym roku - relacjonuje Katarzyna Gawryś z Pszczółkowski Team Olsztyn. - Miałam kilka miesięcy przerwy i już na linii startu poczułam, że bardzo mi brakowało tej atmosfery, pozytywnej rywalizacji, spotkania z nietuzinkowymi ludźmi. A sam bieg? Cóż, znam tę trasę i wiem, że jest wymagająca. Oszczędzałam siły na duży podbieg na czwartym kilometrze ale i tak było bardzo ciężko! Policzę się z nim na kolejnych zawodach!

Kolejny, przedostatni już etap tego cyklu zaplanowano 18 lutego, jak zawsze nad jez. Długim.