Ekstraklasa. Lech Poznań odniósł się do plotek o ewentualnym transferze Kędziory do Legii

- Nie ma żadnego tematu - tak do plotek o możliwym transferze Tomasza Kędziory do Legii Warszawa odniósł się rzecznik prasowy Lecha Poznań Łukasz Borowicz.
O tym, że Legia jest zainteresowana Kędziorą, poinformował dziennikarz Polsatu Mateusz Borek. Co na to sam zainteresowany? Kilka dni przed świętami na stronie KKSLech.com pojawił się wywiad z nim. - Jeżeli Lech będzie mnie chciał, to ja nie odejdę z Lecha do innego klubu w Polsce - odpowiedział na pytanie o to, co by zrobił, gdyby dostał świetną ofertę finansową z innego klubu.

- Nie ma żadnego tematu odejścia TK do Wawy. Ani dla LP, ani dla Tomka. Odpoczywajcie i korzystajcie ze świąt, Kendi Was pozdrawia :-) - napisał na Twitterze rzecznik Lecha. "TK" i "Kendi" to oczywiście Kędziora, natomiast "LP" to Lech Poznań.To jednak nie oznacza, że Kędziora jeszcze długo pogra w Lechu. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2018 roku, a już teraz obserwuje go wiele zachodnich klubów. Jego cena może jeszcze wzrosnąć po mistrzostwach Europy do lat 21. Polska jest gospodarzem turnieju, a Kędziora to kapitan kadry.

- Tomek powoli zasługuje na to, żeby latem zrobić kolejny krok. Zainteresowanie nim jest bardzo duże - powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowskiw rozmowie z Onetem. - Idealnie byłoby zastąpić go wtedy innym wychowankiem - dodał. Lech chciałby zastąpić Kędziorę 18-letnim Robertem Gumnym. Zimą może zostać wypożyczony, by się ograć i być gotowym do regularnych występów w Lechu.

We wspomnianym wywiadzie z KKSLech.com Kędziora przyznał, że na razie nie toczyły się rozmowy w sprawie jego nowego kontraktu. Na pytanie o to, czy jest gotowy na odejście do zagranicznego klubu odpowiedział: - Klub, który by mnie chciał musiałby przede wszystkim stwierdzić, że ja jestem gotowy. Czuję się dobrze w Lechu, ale kiedy przyszłaby oferta zza granicy na pewno bym ją rozpatrzył i zastanowił się nad nią. Przeanalizowałbym plusy i minusy. Zimą nie chciałbym wyjeżdżać. W Polsce mam do zdobycia jeszcze Puchar Polski i drugie mistrzostwo. Mamy też Mistrzostwa Europy U-21 co jest dla mnie ważnym punktem przyszłego roku.

Celem Legii jest finał Ligi Europy! Ma jej w tym pomóc... piłkarz Lecha

Pep Guardiola wspomina o Robercie Lewandowskim nawet w Manchesterze City

Oni nie mają wątpliwości! To dla niego koniec wielkiej piłki? Kawał historii Realu Madryt

Grzegorz Krychowiak dostał ofertę od potęgi! Jego odpowiedź? Zaskakująca!

Łukasz Piszczek chciałby zagrać w polskim klubie! "Nawet jako środkowy obrońca"

Chińczycy chcą osłabić europejską potęgę! Transferu takiego piłkarza jeszcze nie było

Chińczycy chcą gwiazdę Barcelony! Kosmiczna kwota

FIFA chce wprowadzić nowość prosto z rugby. Świetna zmiana!

Manchester United kupił go rok temu za 35 mln euro. Już jest na wylocieEksperci zdradzają skrywany przez Lewandowskiego sekret. I umieszczają go bardzo wysoko!
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%