KKS Olsztyn gorszy od najsłabszej drużyny I ligi

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego przegrały 53:63 z SMS PZKosz Łomianki II.
Jeszcze na sto sekund przed końcem pierwszej kwarty KKS prowadził 12:4 po celnym rzucie kapitan Joanny Markiewicz. Potem, w tak krótkim czasie, rezerwy klubu z Łomianek zdołały jednak zniwelować stratę do trzech punktów. Drugie dziesięć minut pierwszej połowy upłynęło pod znakiem wyrównanej rywalizacji, zakończonej jednak zwycięstwem SMS PZKosz II 18:11. Gospodynie na przerwę schodziły prowadząc 29:25.

Kluczowa dla rezultatu spotkania była końcówka trzeciej kwarty. W pięć minut SMS PZKosz II rzucił dziewięć punktów bez odpowiedzi podopiecznych Tomasza Sztąberskiego. Ostatnia odsłona meczu należała do olsztynianek, jednak wygrana 21:16 okazała się niewystarczająca do tego, aby odrobić straty. Ostatecznie SMS PZkosz Łomianki II wygrał 63:53 i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Znaczący wkład w sukces wniosły zawodniczki pierwszej drużyny SMS-u, które są liderkami I ligi i nie odniosły jeszcze żadnej porażki. KKS Olsztyn przegrał natomiast czwarte spotkanie z rzędu i nadal zajmuje dziesiątą, przedostatnią pozycję w tabeli, mając jedynie punktów przewagi nad dzisiejszym przeciwnikiem.

Następny mecz KKS zagra 3 grudnia na własnym parkiecie przeciwko Mon-Pol Płock.

SMS PZKosz Łomianki II - KKS Olsztyn 63:53 (11:14, 18:11, 18:7, 16:21)

SMS PZKosz: Karolina Szydłowska 16, Natalia Klimek 14, Anna Wińkowska 8, Julia Niełacna 6, Liliana Banaszak 4, Alicja Falkowska 4, Bożena Puter 4, Natalia Ryng 3, Barbara Zieniewska 2, Anna Markowska 2, Karina Gzinka

KKS: Jolanta Wichłacz 18, Joanna Markiewicz 10, Ksenia Zajączkowska 10, Natalia Żukowska 7, Aneta Burandt 4, Kamila Żukowska 2, Adrianna Kalinowska 2