Sport.pl

Zbigniew Boniek: Chciałbym, aby kadra wróciła na Stadion Śląski. Mam na niego pomysł

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnym" powiedział, że chciałby, aby reprezentacja Polski znowu zagrała na Stadionie Śląskim. Chorzowski obiekt ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2017 roku.
Boniek na tym stadionie debiutował w kadrze (1-2 z Argentyną w 1976 roku). - Powiem w imieniu PZPN, że wszyscy czekamy na dzień kiedy ten stadion będzie gotowy. Mamy bowiem koncepcję, żeby go dla polskiej piłki zagospodarować. Chcemy, żeby grała na nim reprezentacja narodowa, żeby tutaj odbywały się wielkie eventy sportowe, bo ten region Polski potrzebuje takiego stadionu - powiedział Boniek.

Zasugerował, że być może kadra będzie rozgrywała tu nawet mecze o punkty. Od powstania Stadionu Narodowego to w Warszawie rozegrano wszystkie mecze o stawkę. - Ciągle się mówi, że kadra ma swój dom na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gramy o punkty w stolicy, bo na dziś nie mamy alternatywy.

Boniek ma zamiar rozmawiać o tych kwestiach z marszałkiem województwa śląskiego Wojciechem Saługą na pięć, sześć miesięcy przed oddaniem stadionu do użytku. - Jednym z pomysłów jest np. organizowanie tutaj na stałe meczów o Superpuchar Polski, które byłoby oficjalnym rozpoczęciem sezonu w Polsce. To spotkanie nie ma swojej stałej lokalizacji i odbywa się na stadionie aktualnego mistrza Polski. Fajnie byłoby jednak rozgrywać go na najbardziej historycznym polskim stadionie - stwierdził prezes PZPN-u. Więcej w "Dzienniku Zachodnim".

W piątek odbędą się wybory na prezesa PZPN. Jedynym rywalem Bońka jest Józef Wojciechowski, biznesmen i były właściciel Polonii Warszawa.

To jakieś żarty? Ich nie ma na liście nominowanych do Złotej Piłki
Więcej o:
Komentarze (1)
Zbigniew Boniek: Chciałbym, aby kadra wróciła na Stadion Śląski. Mam na niego pomysł
Zaloguj się
  • sebastian.lewandowski

    0

    Ciężko stwierdzić, czy to realny plan czy próba przekonania śląskich baronów do odpowiedniego zagłosowania. Na pewno jednak - gdy już ten przeklęty stadion powstanie - trzeba będzie dla niego znaleźć dodatkowe zadania i imprezy, aby szybko nie popadł w ruinę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX