Koszykarki KKS Olsztyn rozgromione przez rywalki

Olsztynianki przegrały na wyjeździe 50:71 z AZS Uniwersytet Gdański w zaległym meczu trzeciej kolejki I ligi koszykarek.

Mecz został przełożony na prośbę zespołu z Gdańska, którego zawodniczki otrzymały powołania na mistrzostwa w grze 3 na 3 rozgrywane w Chinach.

Gospodynie lepsze w końcówkach kwart

Pierwsza kwarta była wyrównana, jednak w końcówce więcej dokładności w grze pokazały gdańszczanki, które wygrały tę część meczu 15:10. Z dobrej strony pokazała się Karina Różyńska. Z kolei w szeregach KKS-u atak spoczywał na barkach Anety Burandt i kapitan Joanny Markiewicz.

Olsztynianki słabo rozpoczęły drugą kwartę. Przegrywały 10:19, jednak punkty zdobyte przez Joannę Markiewicz, Jolantę Wichłacz i Ksenię Zajączkowską pozwoliły doprowadzić do remisu. Jednak końcówka znowu należała do gospodyń. W ciągu ostatnich dwóch minut kwarty Uniwersytet Gdański zdobył 10 punktów, natomiast KKS zaledwie dwa.

Dziesięć minut bez punktu

Druga połowa była przełomowa dla losów meczu. Przez dziesięć minut olsztynianki miały kryzys. W tym czasie nie trafiły do kosza, podczas gdy Uniwersytet Gdański odpowiedział 17 punktami. Później gospodynie kontrolowały już przebieg spotkania i nie dały sobie wydrzeć prowadzenia.

AZS UG wygrał ostatecznie 71:50. Najlepsza w zwycięskiej ekipie była Karina Różyńska - zdobywczyni 21 punktów. O jeden mniej zanotowała kapitan KKS-u Joanna Markiewicz, najlepsza wśród pokonanych.

Następny mecz KKS Olsztyn rozegra u siebie z Sokołowem Podalskim (23 października o godz. 13).

AZS Uniwersytet Gdański - KKS Olsztyn 71:50 (15:10, 21:13, 21:13, 14:14)

AZS UG: Karina Różyńska 21, Agnieszka Ostrowska 2, Karolina Formella 5, Kamila Szmytkowska 3, Paulina Kuras 6, Angelika Kuras 8, Jastina Kosalewicz 14, Żaneta Szczęśniak, Magdalena Jacak 2, Kinga Bączek 8, Marta Cieślicka 2

KKS: Monika Zdrada, Justyna Michalak, Joanna Markiewicz 20, Natalia Żukowska 4, Wiktoria Bałdyga 2, Aleksandra Mońko, Ksenia Zajączkowska 6, Kamila Żukowska, Aneta Burandt 6, Adrianna Kalinowska, Aleksandra Olęcka, Jolanta Wichłacz 12