Dagmara i Damian najlepsi. Złote medale kickbokserów Sandy

Płocczanie Dagmara Tchorek i Damian Soczewka, podopieczni trenera Piotra Paśnika, zdobyli złote medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact.
W weekend w Kaliszu wystartowało 44 zawodników w wieku 18-23 lata z 24 klubów. Finałowa gala była bardzo widowiskowa, zorganizowana na wzór tych zawodowych, z efektownymi wyjściami zawodników.

19-letnia Dagmara Tchorek trenuje od czterech lat. W Kaliszu broniła tytułu sprzed roku w kat. do 48 kg. W finale jej rywalką była Arleta Oleksy (Sparta Chrzanów). To była dobra, dynamiczna walka, obfitująca w wymiany bokserskie, kończone mocnymi kopnięciami. Ostatecznie Dagmara wygrała jednogłośnie na punkty. To jej piąte złoto w kraju, dwa razy była także mistrzynią Europy.

Natomiast 23-letni Damian Soczewka, trenujący dopiero od niespełna trzech lat, walczył w finale w kat. do 86 kg z Pawłem Kochańskim (KKS Sporty Walki Poznań). Przez dwie rundy pojedynek był wyrównany, ale w trzeciej zawodnik UKS Sanda Płock, lepszy kondycyjnie, uzyskał znaczną przewagę. Wygrał jednogłośnie. To pierwsze złoto Damiana, za rok walczyć będzie już w gronie seniorów.

Klub z Płocka zajął w Kaliszu wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dodajmy, że tydzień wcześniej Mateusz Dymek ZUKS Sanda Płock reprezentował Polskę podczas zawodów Scandinavian Open Championship w Oslo. Rywalizowało tam 164 zawodników z 10 państw. Mateusz wystartował w formule light-contact, zdecydowanie pokonał Norwega i Duńczyka, zajmując pierwsze miejsce.