Druga wygrana koszykarzy AZS UJK Kielce

Na przeciwnych biegunach nasze świętokrzyskie drużyny w drugiej lidze koszykarzy. Z drugim zwycięstwem - AZS UJK Kielce, a z drugą porażką AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce.

Podopieczni Rafała Gila odnieśli drugą wygraną z rzędu. W Radomiu AZS UJK po słabiutkiej pierwszej kwarcie, kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Wygrał trzy kolejne kwarty, a przed ostatnimi dziesięcioma minutami wygrywał 60:46. Kielczanie mieli bardzo dobrą skuteczność z gry - 58,5 procent. Słabo za to rzucali za trzy punkty - siedem celnych rzutów w aż 33 próbach (21,2 procent). Zupełnie swojego dnia nie miał z reguły niezły w tym elemencie - Jakub Lewandowski, który trafił tylko raz w dziewięciu rzutach.

Słabo w tej kolejce zagrał za to zespół AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galeria Echo. Kielczanie wysoko przegrali u siebie z Żubry Leo-Sped Białystok. Podopieczni Stanisława Dudzik, podobnie jak AZS UJK zupełnie nie mogli się wstrzelić za trzy punkty (5/27 i zaledwie 18,5 procent). A rywale błyskawicznie odskoczyli - już po czterech minutach prowadzili 12:2, a w 16. minucie było aż 44:23.

W czwartej kolejce piąty w tabeli - AZS UJK Kielce podejmie ZKS Stal Stalowa Wola, a zajmująca jedenaste miejsce - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce zagra na wyjeździe z KS Shmoolky Warszawa.

Rosa Sport Radom - AZS UJK Kielce 60:75 (21:16, 12:21, 13:23, 14:15)

AZS UJK: Nowaczek 14, Lewandowski 11 (1), Jagiełło 10 (2), Fąfara 9 (1), Sprengel 8 (2), Kowalski 7 (1), Szewczyk 5, Druszcz 4, Osiakowski 4, Nowakowski 3.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - Żubry Leo-Sped Białystok 58:83 (14:28, 18:24, 8:17, 18:14)

Politechnika: Ziemski 19, Borowicki 12 (2), Jaworski 9, Pawlak 8 (2), Mazur 5 (1), Drogosz 5, Burzawa, Żaba-Żabiński, Białek.