Współwłaściciel piłkarskiego Śląska zainwestował w inny klub

Rafał Holanowski, współwłaściciel piłkarskiego Śląska inwestuje w zapasy i zakłada we Wrocławiu klub zapaśniczy AZ Supra Brokers
Holanowski jest wrocławskim biznesmenem, właścicielem m.in. firmy Supra Brokers. Jest on także współwłaścicielem piłkarskiego Śląska. Holanowski razem ze Stanisławem Hanem z firmy Hasco-Lek w ramach Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego mają około 34 procent akcji Śląska.

Jednak od kilku miesięcy Holanowski jest w konflikcie z gminą Wrocław, która od pewnego czasu stała się większościowym akcjonariuszem piłkarskiego Śląska. Han i Holanowski twierdzą, że zostali całkowicie zmarginalizowani i nie mają żadnego wpływu na to, co dzieje się w klubie. W efekcie w piątek Holanowski oraz Han wydali oświadczenie, że obydwaj rezygnują z zasiadania w radzie nadzorczej Śląska. Poza tym ogłosili, że chcą sprzedać swoje akcje Śląska gminie Wrocław.

Nie wiadomo, jaka będzie reakcja magistratu, gdyż na razie nikt nie wypowiedział się w tej kwestii.

Ale już wiadomo, że Holanowski z piłki nożnej przerzuca się na zapasy i zakłada zawodowy klub AZ Supra Brokers. Twórcą AZ Supra Brokers jest Józef Tracz - srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, brązowy medalista igrzysk w Seulu (1988 r) i Atlancie (1996 r), oraz trzykrotny srebrny medalista mistrzostw świata.

Prezentacja drużyny zapaśników nastąpi w przyszłą środę we Wrocławiu podczas specjalnej konferencji prasowej.