IV Radomski Bieg Niepodległości. Symboliczny wyścig oraz "Niepodległościowa Dyszka"

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo oprócz symbolicznego dystansu, czyli wyścigu na 1918 metrów, biegacze będą mieli do pokonania także 10 kilometrów. Zapisy do startu w imprezie już trwają.
Organizatorem imprezy, która odbędzie się w piątek 11 listopada jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!". Dzień Niepodległości uczestnicy będą mogli uczcić w biegu na 1918 metrów, bądź wystartować w "Niepodległościowej Dyszce". Trasę biegu na dystansie 10 km. wytyczono ulicami miasta. Start i meta na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Warto wiedzieć

Program IV Radomskiego Biegu Niepodległości: Piątek 11 listopada, godz. 8 - otwarcie biura zawodów, godz. 10 start Niepodległościowej Dyszki, 11.30 - start Biegu Niepodległości, 12. - dekoracja zwycięzców, zakończenie imprezy Uczestnictwo: W Niepodległościowej Dyszce mogą wystartować zawodnicy mający ukończone 16 lat. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo. Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu i zobowiązany jest do jego przestrzegania. W Biegu Niepodległości (na dystansie 1918 metrów) nie ma limitu wiekowego. W biegu na dystansie 10 km obowiązuje opłata startowa. Do 8 listopada koszt wynosi 30 złotych. W dniu zawodów opłata to koszt 50 zł. Zwolnieni z opłaty są niepełnoletni i osoby, które w dniu zawodów ukończyły 65 rok życia.