Raków sensacyjnie stracił punkty. Cztery karne w Elblągu

Bez wątpienia największą niespodzianką 12. kolejki rozgrywek w II lidze była domowa strata punktów przez Raków Częstochowa. Liderzy tylko zremisowali z Olimpią Zambrów. Za to aż cztery karne obejrzeli kibice w Elblągu!

Zgodnie z planem w Częstochowie było tylko do 80. minuty kiedy to po bramce z rzutu karnego Rafała Figiela miejscowi prowadzili z Olimpią Zambrów. Dopiero na dziesięć minut przed końcem strzał Fabiana Piaseckiego, dał przyjezdnym niespodziewany remis.

Już do przerwy wynik rywalizacji z Kotwicą Kołobrzeg rozstrzygnęli za to zawodnicy Stali Stalowa Wola, prowadząc różnicą trzech trafień. W drugiej połowie padł tylko jeden gol dla gości, ale niezbyt poprawił im on humor.

Po zmianie trenera wygrała także Polonia Bytom, której to piłkarze pokonali Błękitnych Stargard.

Goli nie zobaczyli z kolei kibice w Warszawie, kiedy to miejscowa Polonia zremisowała z Puszczą Niepołomice.

Niecodzienny mecz odbył się za to w Elblągu, gdzie miejscowa Olimpia pokonała 4:2 Radomiaka. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że arbiter Sebastian Załęski podyktował cztery rzuty karne. Po tej porażce Zieloni spadli na czwarte miejsce w tabeli. Na prowadzeniu z dorobkiem 26. punktów znajdują się Raków Częstochowa i Odra Opole.

Wyniki 12. kolejki:

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 3:1, Raków Częstochowa - Olimpia Zambrów 1:1, Polonia Bytom - Błękitni Stargard 2:0, Odra Opole - Rozwój Katowice 2:0, Polonia Warszawa - Puszcza Niepołomice 0:0, Olimpia Elbląg - Radomiak Radom, GKS Bełchatów - ROW Rybnik 1:0, Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 2:1, Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 1:3.