Podsumowano XII Radomską Olimpiadę Młodzieży [ZDJĘCIA]

W nie tak dawno oddanej do użytku hali sportowej w PSP nr 29 odbyło się podsumowanie XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas spotkania wyróżnieni zostali najlepsi: uczniowie, nauczyciele a także szkoły.
Tradycyjnie na początek głos zabrał prezes Szkolnego Związku Sportowego - Jarosław Ludwiński. - Pragnę pogratulować wszystkim tu obecnym, za sportowe dokonania w poprzednim roku szkolnym. Wierzę i życzę wam wszystkim tego, by i ten rok obfitował w wydarzenia sportowe, w których będziecie odgrywać główne role - zaznaczył prezes.

Następnie nastąpiło podsumowanie. Jako pierwsi nagrody otrzymali uczniowie z radomskich szkół. Po nich wręczono pamiątkowe dyplomy nauczycielom, by w końcu nagrodzić najlepsze placówki oświatowe. Oczywiście w przerwach nie zabrakło popisów artystycznych, przygotowanych przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

W klasyfikacji szkół podstawowych triumfowała PSP nr 34, wyprzedzając PSP nr 4 i PSP nr 1. Wśród gimnazjów zwyciężyło PG nr 3, wyprzedzając PG nr 13 i ZSO nr 4.

W końcu w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w kategorii kobiet po raz kolejny z rzędu triumfowało V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Na drugim stopniu podium uplasowało się IV LO a na trzecim ZSO nr 6.

Wśród mężczyzn wygrali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, wyprzedzając Zespół Szkół Elektronicznych i V LO.

Zwycięzcy na zakup sprzętu sportowego od prezydenta Radosława Witkowskiego otrzymali czek w wysokości 5 tys. zł., srebrni medaliści - 3,5 tys, a brązowi 2 tys zł.