Szachiści uczcili pamięć ofiar agresji wrześniowej. Oczywiście na sportowo

Uczniowski Klub Sportowy "Roszada" Radom wspólnie z Akademią Szachową Marka Niedźwieckiego byli organizatorami turnieju szachowego pamięci ofiar agresji wrześniowej z 1939 roku na Polskę. Zawody odbyły się w siedzibie Zarządu Lasów Państwowych w Radomiu.
- Był to jeden z najliczniejszych i najsilniejszych turniejów szachów klasycznych, rozgrywanych od kilkudziesięciu lat w Radomiu. Średni ranking zawodników wynosił 1661. W Turnieju Grupy "A", w której można było zdobyć kategorie centralne, startowało 14 zawodników z Warszawy, Kielc, Skierniewic, Skarżyska - Kamiennej, Starachowic, Puław, Żyrzyna i Radomia - relacjonował Marek Niedźwiecki z Akademii Szachowej.

W tej grupie zwyciężył Waldemar Ziętek z Żyrzyna, przed Konradem Skorżą i Markiem Niedźwieckim (obaj z Radomia).

Natomiast w Grupie "B" wystartowało 18 zawodników. Wygrała Sara Wichura przed Leszkiem Gębskim i Szymonem Winiarskim. - Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe w postaci książek szachowych. Natomiast wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy - dodał Marek Niedźwiecki.

Następny turniej szachowy w Radomiu - "Ogłoszenia Niepodległości" - odbędzie się15 i 16 października. Tym razem miłośnicy gry w szachy będą gościć w Publicznym Gimnazjum nr. 5 im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.