El. MŚ 2018. Paulus Arajuuri usłyszał, że kibice Islandii uczyli się dopingu od fanów Lecha Poznań

O godz. 20:45 w Reykjaviku Islandia zmierzy się z Finlandią w meczu grupy I eliminacji mistrzostw świata. W drużynie gości zagra Paulus Arajuuri z Lecha Poznań, który od miejscowych dziennikarzy dowiedział się, że islandzcy fani uczyli się dopingu od... kibiców Kolejorza.
Po pierwszej kolejce meczów sytuacja w grupie I jest wyrównana. Wszystkie drużyny mają bowiem na koncie po jednym punkcie. Wieczorem w Reyjkaviku faworyzowana Islandia będzie podejmowała Finlandię, w której barwach zagra Paulus Arajuuri z Lecha Poznań. - To zespół niezwykle silny fizycznie, jak i psychicznie - lechita komplementuje reprezentację Islandii na łamach fińskiej gazety "Iltalehti". - Wierzą w swoje umiejętności i zawsze grają do końca. Musimy z nimi zagrać jak stare wygi. Mam nadzieję, że będę świecił przykładem na boisku.

Paulus Arajuuri jest tym piłkarzem, na którego w ostatnim czasie fińscy fani liczą najbardziej. Nie dość, że lechita jest podporą bloku obronnego, to strzelał gole w dwóch ostatnich meczach o punkty. Jego bramka zapewniła Finlandii remis w pierwszym meczu kwalifikacji z Kosowem. - To czasami jest kwestią przypadku. Jeśli zespół gra dobrze i kreuje sobie dużo sytuacji do zdobycia bramki, to naprawdę nie ważne kto i w jaki sposób skieruje piłkę do siatki - w swoim stylu, skromnie wyjaśnia Paulus Arajuuri.

Od meczu z Kosowem rosły defensor zagrał tylko jedno spotkanie w barwach Lecha Poznań. - Miałem trochę problemów z biodrem. Wypadłem z treningu na kilka tygodni, ale na szczęście wróciłem i zanim przyjechałem na zgrupowanie reprezentacji, to prawie przez tydzień normalnie ćwiczyłem z zespołem - wyjaśnił lechita.

Paulus Arajuuri dowiedział się od islandzkich dziennikarzy, że kibice drużyny narodowej nauczyli się dopingu od... fanów Lecha Poznań. Chodzi o charakterystyczne, rytmiczne oklaski. - Oni to od nich ukradli. Nie wiedziałem o tym, ale to naprawdę miłe - powiedział obrońca, który będzie zawodnikiem Kolejorza tylko do końca roku. W styczniu przejdzie do duńskiego Broendby Kopenhaga.