Minimalna porażka koszykarek Mon-Polu na inaugurację pierwszej ligi

W pierwszej kolejce zespół z Płocka przegrał z mocną ekipa AZS Uniwersytet Gdański 65:71. W weekend Mon-Pol zmierzy się na własnym parkiecie z Sokołowem Podlaskim.
Dziewięć dni przez ligową potyczką te same drużyny zagrały w finale mocno obsadzonego turnieju w Płocku. Zespół z Wybrzeża pokazał moc i wygrał 81:63. Było więc pewne, że w Gdańsku o punkty będzie niezwykle trudno.

- Sztab szkoleniowy dokładnie rozpisał rywalki, postaramy się zniwelować ich mocne strony i czymś zaskoczyć - zapowiadał przed startem ligi Tomasz Marzec, wiceprezes Mon-Polu.

W pierwszej kwarcie lepsze były koszykarki Uniwersytetu, wygrały ją różnicą siedmiu punktów. Ale później rozgorzała zacięta walka, druga partia zakończyła się remisem po 18, a więc do przerwy gospodynie prowadziły 38:31.

Najlepszego dnia nie miała Karolina Formella, MVP turnieju w Płocku, która trafiła tylko 4 z 14 rzutów z gry. Skuteczniejsza była za to Karina Różyńska. Ale Mon-Pol nie rezygnował z dwóch punktów w Gdańsku. W trzeciej kwarcie po trafieniu Agaty Chaliburdy płocczanki doszły na 44:44.

Siedem minut przed końcem potyczki AZS Uniwersytet Gdański wygrywał, ale tylko 56:55. W końcówce nieco dokładniejsze były gospodynie, odskoczyły na kilka "oczek", Mon-Pol próbował niwelować stratę rzutami za trzy punkty, szybko przerywał grę faulami, ale AZS raczej nie mylił się na linii rzutów wolnych. Ostatecznie po dobrej grze Mon-Pol uległ 65:71.

- W tym sezonie chcemy osiągnąć wynik nie gorszy, niż w ostatnim, gdy awansowaliśmy w play-off do czołowej czwórki w naszej grupie - zapowiada Tomasz Marzec. - Chcemy też ogrywać młode koszykarki, dawać im coraz więcej szans na grę, by się rozwijały.

W Gdańsku w potyczce z silnym rywalem młodym było trudno, rezerwowe dorzuciły do puli tylko pięć punktów, a ławka AZS - 14. Gospodynie dziewięć razy trafiły za trzy punkty, a Mon-Pol - sześć. AZS wygrał też zbiórki (38-25).

W drugiej kolejce grupy A pierwszej ligi w sobotę 8 października o godz.18 płocczanki podejmą zespół MPKK Sokołów SA z Sokołowa Podlaskiego, który jeszcze nie grał w tym sezonie. Mecz zaplanowano w hali ZS nr 1 przy ul. Piaska 5.

AZS Uniwersytet Gdański - Mon-Pol Płock 71:65 (20:13, 18:18, 16:19, 17:15)

Mon-Pol: Agata Chaliburda - 15 punktów, Lucyna Kotonowicz - 14, Katarzyna Sobczyńska - 11, Agnieszka Misiek i Justyna Pytlarczyk - po 10, Paulina Kutycka - 3, Aleksandra Krajewska - 2, Kinga Kowalska, Anita Krzywkowska, Katarzyna Dżochowska

Najwięcej punktów dla ZS: Karina Różyńska - 18, Karolina Formella - 15, Paulina Kuras -12, Angelika Kuras - 8.