TatrySki Podhale Nowy Targ ma nowego trenera. To Witalij Semenczenko

Kiedyś grał w Podhalu, a teraz będzie je trenował. Ukrainiec zadebiutuje w roli szkoleniowca zespołu już w piątek.
Semenczenko ma za sobą bogatą karierę. Grał w klubach z Białorusi, Rosji czy Niemiec, ma też na koncie wiele występów w reprezentacji, z którą uczestniczył m.in. w mistrzostwach świata elity.

Kibice Podhala dobrze go znają, bo grał w Nowym Targu w latach 1997-1999. W ostatnim sezonie w Polsce zwyciężył nawet w klasyfikacji kanadyjskiej ekstraligi. Po zakończeniu kariery został trenerem. Do tej pory pracował jednak jako asystent, w Podhalu zadebiutuje jako pierwszy szkoleniowiec. Pierwszy raz drużynę poprowadzi już w piątek w spotkaniu z Orlikiem Opole.

Podhale musiało szukać nowego trenera po tym, jak zawieszony został Marek Ziętara. Dotychczasowy szkoleniowiec nowotarżan po wrześniowym meczu z Comarch Cracovią zaatakował sędziego, za co Polski Związek Hokeja na Lodzie na rok zawiesił mu licencję trenerską.

Pod nieobecność Ziętary zespół tymczasowo prowadził Marek Rączka. We wtorek, w ostatnim meczu w tej roli, poprowadził Podhale do zwycięstwa 4:2 z GKS Tychy. Po ośmiu meczach Podhale zajmuje trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Ma jednak tyle samo punktów co wyprzedzające je GKS Tychy i Cracovia.