Justyna Marciniak z Pucharem Mistrza. Dobry omen przed MŚ

We Wrocławiu rozegrano IX Puchar Mistrza - Otwarty Turniej Karate Tradycyjnego - poświęcony pamięci Sensei Hidetaki Nishiyamy. Do rywalizacji przystąpiło ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 46 klubów w Polsce.
Zmarły w 2008 roku Nishiyama był wieloletnim liderem światowego karate i prezydentem Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego. Stworzył nową konkurencję - fuku-go. Wielokrotnie gościł w naszym kraju. Za wkład w rozwój tej sztuki walki został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej. Na zawody przybyli Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Andrzej Maciejewski - wiceprezes. Ponadto imprezę z uwagą obserwowali trenerzy kadry narodowej Andrzej Zarzeczny i Krzysztof Neugebauer, bo był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Karate Tradycyjnym - Kraków ORLEN 2016, które zostaną rozegrane w dniach 14-15 października.

Po tych zawodach szkoleniowcy podjęli decyzję kto będzie reprezentował Polskę w tej imprezie. Z zawodniczek lubelskich powołana została wielce utytułowana Justyna Marciniak (LKKT), która wystąpi w kumite indywidualnym, fuku-go - wraz z Marią Deptą (TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki) oraz w kumite drużynowym razem z Deptą, Agnieszką Sajdutką (AKT Rzeszów) i Aleksandrą Gorzką (KK Pruszków). Wracając do wrocławskich zawodów, to Justyna Marciniak triumfowała w konkurencji kata, a w kumite wywalczyła drugą lokatę, za Sajudką.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU