Cracovia na zgrupowaniu w Zakopanem. Treningi, spacer i sparing

We wtorek piłkarze Cracovii wyjechali na zgrupowanie do Zakopanego. - Do drużyny doszło kilku nowych zawodników i dobrze, by poznali się i pobyli ze sobą - mówi trener Jacek Zieliński.
Trener zabrał w góry 23 piłkarzy. Zabrakło wśród nich sześciu, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji, a także leczącego uraz Antona Karaczanakowa. - W tym momencie jeszcze nie trenuje z pełnym obciążeniem - tłumaczy na oficjalnej stronie klubu Zieliński.

Cracovia na podobnym obozie w Zakopanem była również w zeszłym roku. Tym razem wyjazd ma również ułatwić integrację drużyny, do której latem dołączyło aż 12 piłkarzy.

- Dobrze, by poznali się i pobyli ze sobą. Przede wszystkim chcemy jednak spokojnie potrenować. Mamy małe załamanie pogody i to nie ułatwia sprawy w Krakowie. Wyjazd dobrze nam zrobi - podkreśla Zieliński.

Krakowianie będą trenować na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Oprócz treningów w czwartek piłkarze mają wybrać się na spacer. W piątek formę Cracovii przetestuje słowacki Tatran Preszów.

- Chcemy tylko spokojnie potrenować, sprawdzić pewne niuanse ustawienia w piątkowym sparingu. Skupiamy się bardziej nad zgraniem drużyny, sprawami taktycznymi niż samą motoryką, która wygląda dobrze - zaznacza trener.

Kadra Cracovii na zgrupowanie w Zakopanem:

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski, Krystian Stępniowski, Rafał Dobroliński

Obrońcy: Hubert Wołąkiewicz, Jakub Cunta, Diego Ferraresso, Piotr Malarczyk, Tomasz Brzyski, Piotr Polczak, Robert Litauszki, Florin Bejan, Deleu

Pomocnicy: Miroslav Covilo, Sebastian Steblecki, Milan Dimun, Hubert Adamczyk, Patryk Serafin, Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski

Napastnicy: Erik Jendriszek, Mateusz Szczepaniak, Przemysław Pyrdek