Ostatni sprawdzian TBV Startu Lublin. Bez sukcesów

Koszykarze TBV Startu wystartowali w rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim Memoriale Andrzeja Kowalczyka. Zespół trenera Andreja Zakelja przegrał tam oba mecze. Był to ostatni sprawdzian lublinian przed rozpoczęciem sezonu Tauron Basket Ligi.
W pierwszym meczu Start zmierzył się z Turowem Zgorzelec. Wydawało się, że to spotkanie czerwono-czarni wygrają, bo jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 13 punktów. Niestety końcówka należała do zgorzelczan, którzy ostatecznie zwyciężyli 87:81. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Startu był Stefan Balmazović, który zdobył 28 punktów.

Drugi mecz lublinianie rozegrali z Polfarmexem Kutno. Pierwsza połowa tego meczu była wyrównana, natomiast po przerwie drużyna z Kutna odskoczyła i utrzymywała przewagę w granicach 10 punktów. W połowie czwartej kwarty Start przegrywał już 58:73, ale lublinianie jeszcze poderwali się do walki i zdołali odrobić część strat, lecz odwrócić losów spotkania już nie zdążyli. Wygrał Polfarmex 77:69. W tej potyczce najwięcej punktów dla Startu zdobył Doug Wiggins - 18.

Teraz lubelski zespół czekają występy w TBL. W inauguracyjnym spotkaniu czerwono-czarni spotkają się we wtorek 11 października na wyjeździe z drużyną King Szczecin.

W finale turnieju Turów pokonał Stal Ostrów Wielkopolski 79:74. Natomiast w swoim pierwszym meczu gospodarze wygrali z Polfarmexem 85:81.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki TBV Start

Turów Zgorzelec 87

TBV Start Lublin 81

TBV Start: Balmazović 28, Jankowski 16, Dłoniak 9, Peterson 9, Wiggins 8, Grzeliński 6, Ciechociński 2, Małecki 2, Trojan 1.

Polfarmex Kutno 77

TBV Start 69

TBV Start: Wiggins 18, Grzeliński 13, Peterson 9, Dłoniak 8, Małecki 8, Trojan 6, Dłoniak 5, Ciechociński 2.