Tak wysoko w tabeli Lech Poznań jeszcze nie był w tym sezonie. Będą kolejne awanse?

Po zwycięstwie nad Górnikiem Łęczna (2:1) piłkarze Lecha Poznań awansowali na siódme miejsce w tabeli i spędzą na nim przerwę na mecze reprezentacji. Ostatni raz tak wysoko byli na zakończenie poprzedniego sezonu.

Lechici na siódme miejsce wskoczyli już w piątkowy wieczór po wygranej w Lublinie. W niedzielę mogła ich w tabeli przeskoczyć Korona Kielce, ale została rozbita 6:0 przez Cracovię i pozostała na najniższej pozycji w grupie spadkowej. Dla Kolejorza siódma lokata to rekord tego sezonu. Po pierwszej kolejce i remisie ze Śląskiem Wrocław byli na dziewiątym miejscu, a potem szybko wylądowali na dnie, z którego wygrzebali się jeszcze za kadencji Jana Urbana.

Nowy trener Nenad Bjelica objął zespół na dwunastej pozycji ze średnią niewiele ponad punkt na mecz (osiem punktów zdobytych w siedmiu kolejkach). Chorwat ma tę średnią o wiele lepszą - w czterech spotkaniach Lech Poznań pod jego wodzą wywalczył siedem punktów. Suma dokonań obu szkoleniowców nie jest rewelacyjna, ale pozwala poznańskiej drużynie myśleć o tym, by już wkrótce zanotować kolejne skoki w tabeli.

W pierwszej kolejce po przerwie na mecze reprezentacyjne lechici zagrają bowiem u siebie z ostatnią w tabeli Wisłą Kraków. Kolejnym rywalem przy Bułgarskiej będzie Wisła Płock, która ma dziś taki sam dorobek, jak Kolejorz, a w piętnastej kolejce Lecha Poznań czeka pojedynek wyjazdowy z Ruchem Chorzów, zespołem tuż znad strefy spadkowej, którego zresztą zespół Nenada Bjelicy rozbił niedawno 3:0 w Pucharze Polski.

Grono najbliższych przeciwników poznańskiego zespołu uzupełnia Legia Warszawa. Do starcia obecnego i poprzedniego mistrza Polski dojdzie 22 października w stolicy.

Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 1.4 FG (103495) Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 4.5 TRICKS FG 103592 Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 1.5 TRICKS FG 103597
Lanki Puma EVOSPEED 1.4 FG ... Lanki Puma EVOSPEED 4.5 TRI... Lanki Puma EVOSPEED 1.5 TRI...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info