Nieudany początek. Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała z Artego

Od porażki zaczęły sezon Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki AZS UMCS. Zespół lubelski uległ na własnym parkiecie wicemistrzowi Polski - Artego Bydgoszcz różnicą ośmiu punktów.

Była to potyczka srebrnych medalistek mistrzostw kraju ze zdobywczyniami Pucharu Polski, czyli z akademiczkami z Lublina. Tyle tylko, że oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w znacznie zmienionych w stosunku do ubiegłego roku składach. Poza tym bydgoszczanki wystąpiły nad Bystrzycą w zaledwie siedmioosobowym zestawieniu, i na dodatek z narzekającą na ścięgno achillesa Martyną Koc. Wydawało się więc, że w tej sytuacji więcej do powiedzenia będzie miał zespół trenera Krzysztofa Szewczyka. Tym bardziej, że przed tygodniem lublinianki dobrze się spisały w rozegranym na Łotwie turnieju Eastern European Women's Basketball League, gdzie wywalczyły drugą lokatę. Niestety z powodu choroby w słabszej dyspozycji była Australijka Tess Magden, a jej koleżanki też nie błyszczały. Już po pierwszej kwarcie przegranej 12:20 można było wywnioskować, że o zwycięstwo w tym spotkaniu będzie niezwykle trudno. W drugiej części gry te obawy się potwierdziły. Przewaga drużyny bydgoskiej błyskawicznie rosła.

W 15. minucie, po trafieniu Elżbiety Międzik, Pszczółka przegrywała już 21:35. Zespół gości nie zwalniał tempa i tuż przed przerwą, po rzucie Koc Artego prowadziło już 42:23. Ostatecznie po 20 minutach gry gospodynie przegrywały 17 punktami (25:42).

Po zmianie stron akademiczki walczyły z większym animuszem, choć początkowo dystans jeszcze wzrósł. Potem jednak Pszczółka zaczęła odrabiać straty i przed ostatnią częścią gry przewaga gości stopniała do 11 punktów (51:40). W czwartej kwarcie drużyna lubelska goniła dalej. Na 45. sekund przed końcową syreną trafiła Uju Ugoka i na tablicy wyników widniał rezultat 56:63, ale na osiągnięcie lepszego wyniku zabrakło już czasu.

W następnej kolejce lublinianki zmierzą się 8 października w Krakowie z Wisła Can-Pack.