Stal Rzeszów rozgromiła Wierną Małogoszcz 6:1

Zwycięstwem 6:1 Stali Rzeszów zakończył się sobotni mecz 11. kolejki III ligi grupy 4. Obie drużyny spotkanie kończyły w "dziesiątkę".
Zespół Stali Rzeszów, który był faworytem sobotniego starcia, długo męczył się z Wierną Małogoszcz. Gospodarze wynik meczu otworzyli dopiero dwie minuty przed przerwą. Wówczas na listę strzelców wpisał się Paweł Giel, który celnie uderzył z pola karnego. Gol do szatni sprawił, że po zmianie stron worek z bramkami dla Stali się rozwiązał. Biało-niebiescy, choć grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę w 44. minucie obejrzał Jakub Zięba, rywalom zaaplikowali jeszcze pięć goli. Strzelanie rozpoczął Kacper Drelich, któremu asystował Maciej Maślany. Chwilę później było już 3:0, a z rzutu karnego trafił etatowy wykonawca "jedenastek" w Stali Wojciech Reiman.

W końcówce kolejne bramki strzelali, Jakub Więcek, Maślany i ponownie Drelich. Zespół z Małogoszczy, który również kończył spotkanie w osłabieniu, stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Michała Smolarczyka.

Po wysokim zwycięstwie Stal ma na koncie 18. punktów. Oczko mniej od Resovii, która w 11. serii spotkań pauzowała. Obie rzeszowskie drużyny walczą o wyższe dofinansowanie z urzędu miasta. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zapowiedział bowiem niedawno, że zespół, który po rundzie jesiennej będzie wyżej w tabeli dostanie większe wsparcie finansowe ze strony ratusza. Tak, by wiosną powalczyć o awans do II ligi.

STAL RZESZÓW6 (1)
WIERNA MAŁOGOSZCZ1 (0)
Bramki: Giel (43.), Drelich (59., 90), Reiman (66. - kar.), Więcek (82.), Maślany (86.) - Smolarczyk (89.)

Stal: Wieczerzak - Skała (83. Szymański), Baran Ż, Zięba Ż Ż CZ, Maślany - Lisańczuk (46. Drelich), Szeliga, Reiman, Giel (60. Gil) - Brocki (78. Więcek), Prędota.

Wierna Małogoszcz: Gugulski - Foksa, Bała Ż Ż CZ, Kołodziejczyk, Szczepan Krzeszowski (46. M.Malinowski), Kraus (46. Kowalski), D.Malinowski, Czarnecki (68. Hajduk), Wijas, Krzyżyk, Marcin Kołodziejczyk, Smolarczyk.