Sadownik odprawił kolejnego IV-ligowca. Odpadł także LKS Promna

W środę odbyły się mecze 1/8 Mirax Pucharu Polski. Do ćwierćfinałów awansował m.in. Sadownik Błędów, bowiem jego rywal a więc IV-ligowy Orzeł Wierzbica nie przyjechał na mecz. Z kolei 11 bramek w Wielogórze uzyskali piłkarze Broni Radom.
O ile Orzeł Wierzbica sam poddał się - nie wystawiając składu na mecz z Sadownikiem Błędów, to dość poważnie zawody pucharowe potraktowali zawodnicy Broni. Podopieczni Dariusza Różańskeigo już do przerwy wygrywali ze Strażakiem Wielogóra 8:0, by ostatecznie triumfować 11:1.

Za to do sporego kalibru niespodzianki doszło w Policznej oraz Radomiu. Miejscowy Gryf mierzył się z beniaminkiem IV-ligi i wygrał różnicą trzech goli. Za to wynik konfrontacji Centrum vs Proch, został na korzyć tych pierwszych rozstrzygnięty już do przerwy, kiedy to "Centralni" prowadzili 3:0. Po zmianie stron padł jeszcze jeden gol, którego autorem został Kacper Wnuk.

Co ciekawe tytułu wywalczonego przed rokiem nie obroni Skaryszewianka Skaryszew, której to piłkarze nie sprostali Oskarowi Przysucha.

Wyniki 1/8 Mirax Pucharu Polski.

Strażak Wielogóra - Broń Radom 1:11 (0:8), Energia Kozienice - Szydłowianka Szydłowiec 2:3 (2:2), Skaryszewianka Skaryszew - Oskar Przysucha 2:6 (0:3), Video Ciepielów - Chojniak Wieniawa 0:4 (0:3), Drogowiec Jedlińsk - Jodła Jedlnia Letnisko 2:0 (2:0), Gryf Policzna - LKS Promna 3:0 (2:0), Sadownik Błędów - Orzeł Wierzbica - goście zrezygnowali z gry, Centrum Radom - Proch Pionki 4:0 (3:0).