Włókniarz oficjalnie. Dostaliśmy zapytanie, czy przyjmiemy zaproszenie do ekstraligi

Choć w rozgrywkach Nice PLŻ Włókniarz zajął trzecie miejsce, dziś ma bardzo duże szanse na starty w PGE Ekstralidze w 2017 roku. - Tak, dostaliśmy już pismo z Polskiego Związku Motorowego z zapytaniem, czy przyjmiemy zaproszenie do ekstraligi - mówi prezes klubu Michał Świącik.
Rozgrywki Nice PLŻ wygrał Lokomotiv Daugavpils, który pokonał w finale Orła Łódź. Jako, że Łotyszom na awans nie pozwala regulamin, a łodzianie najpewniej z niego zrezygnują (prezes klubu Witold Skrzydlewski podkreślał jeszcze przed finałem, że jeśli jego drużyna nie wygra ligi, nie wystąpi w najwyższym szczeblu), w ekstralidze może się znaleźć trzeci w klasyfikacji Włókniarz. I jak się okazuje częstochowianie otrzymali już z Polskiego Związku Motorowego pismo z zapytaniem, czy przyjmą zaproszenie do ekstraligi. Potwierdza to w rozmowie z czestochowa.sport.pl prezes klubu Michał Świącik. Czy przyjmie, tego jeszcze nie wiadomo.

- Na chwilę obecną nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zarząd rozważa wszelkie ewentualne decyzje i warianty. Przyznaję, że nie mamy łatwego zdania, a na podjęcie tak ważnej dla klubu decyzji dostaliśmy tylko siedem dni. Wcześniej ten okres był dwa razy dłuższy .