Już w niedzielę 10. PZU Biegu Trzech Kopców [MEDAL, TRASA, PROFIL, NAGRODY]

To jedyny w Polsce bieg górski w dużym mieście. Około 13-km trasa wiedzie przez trzy krakowskie kopce.
Limit zapisów został wyczerpany już 53 dni przed startem. Ze względu na trudny i wąski start, a także niezbyt szerokie ścieżki w Lasku Wolskim w biegu może startować maksymalnie 2500 tysiąca biegaczy.

W tym roku Bieg Trzech Kopców obchodzi jubileusz. Z tej okazji na mecie na biegaczy i kibiców będzie czekał 300-kg tort - kopiec kreta przygotowany na bazie produktów Dr. Oetkera, a wykonany przez cukierników z Restauracji Hawełka.

Kibiców z Rynku Podgórskiego na metę imprezy zawiozą autobusy MPK.

Jak co roku pamiątkowy medal za przebiegnięcie jest inny. Tym razem kształtem nawiązuje do kopców. Dostanie go każdy uczestnik, który pokona dystans 10. PZU Biegu Trzech Kopców w regulaminowym czasie dwóch godzin. W medalu zawarte zostały trzy kopce - główny obrys medalu, grawer oraz wycięcie.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano nagrody. Kobiety i mężczyźni w biegach organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie nagradzani są jednakowo. Zwycięzca w kategorii generalnej dostaje 4 tys. zł, drugi - 3 tys. zł, a trzeci 2 tys. zł. Nagrody rzeczowe dostanie także troje najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.