Dwa medale lekkoatletów Budowlanych na mistrzostwach Polski w Słubicach

W Słubicach odbyły się Mistrzostw Polski Młodzików (zawodnicy 14-15 letni ) w lekkoatletyce. O medale rywalizowało ponad 500 zawodników, wśród nich 10-osobowa ekipa CKS-u Budowlani.

Młodzi częstochowianie spisali się bardzo dobrze, przywieźli z imprezy dwa medale. Srebrny wywalczyła męska sztafeta 4 x 100 m w składzie: Kacper Warzyszyński, Karol Sowa, Dominik Beśka, Kacper Ślusarek (wynik: 45,52 sek.). Po pasjonującym biegu na 300 m po brąz sięgnął Karol Sowa, który uzyskał wynik 35,99 sek.

- Wynik Karola to oczywiście jego nowy rekord życiowy oraz rekord klubu w tek kategorii wiekowej - mówi prezes Budowlanych Czesław Lamch. - W tym samym biegu Kacper Ślusarek uzyskał czas 36,79 sek. i zajął bardzo dobrą siódmą pozycję. Z kolei sztafeta dziewcząt cztery razy 100 metrów w składzie Julia Bartolewska, Oliwia Żygadło, Ewa Marczewska, Marta Skrzypczyk uzyskała najlepszy swój wynik 51,50 sek i zajęła 6 miejsce - wylicza Lamch.

Inni reprezentanci Budowlanych również mają się czym pochwalić. Piotr Kanpik zajął w pięcioboju 10. miejsce, ale we wszystkich konkurencjach (110 ppł, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, 1000 m ) bił rekordy życiowe. Jego wynik to 2569 punktów. 10 miejsce zajęła także Wioletta Szkop, która rywalizowała w konkursie pchnięcia kulą (wynik: 10,64 m). Dominik Beśka w biegu na 200 m przez płotki został sklasyfikowany na 16. pozycji (wynik: 27,84 sek. - rekord życiowy), a 19. miejsce w biegu na 300 m zajęła Julia Bartolewska. Jej czas - 43,21 sek. to rekord życiowy. 28 miejsce w biegu na 100 m zajęła Oliwia Żygadło. Uzyskała czas 13,35 sek.