Poznaliśmy triumfatorów Mazovia Equi Cup

W weekend w farmie Sielanka Warka odbyły się półfinały i finały zawodów jeździeckich Mazovia Equi Cup. W najbardziej prestiżowym konkursie C1 triumfował Dawid Kubiak.
W sobotę najlepsi jeźdźcy - wyłonieni z wcześniejszych eliminacji (w sumie aż siedmiu) rozpoczęli zmagania, mające na celu wyłonienie finalistów.

Z kolei w niedzielę miłośnicy skoków przez przeszkody, emocjonowali się przejazdami finałowymi. W konkursie nr 7/LL, który miał rangę towarzyskiego wygrał - Sonia Górzyńska.

W kolejnym konkursie 8/LL, najlepsza okazała się Zofia Banaszek a sklasyfikowanych zostało 19 zawodników. Następnie kibice przyglądali się walce w konkursie 9/L1, gdzie wysokość przeszkód wynosiła 105 cm. W nim bezkonkurencyjna okazała się Zofia Pudło.

W końcu emocje zaczęły sięgać zenitu, a to dlatego, że rozstrzygały się trzy najważniejsze konkursy, a w każdym z nich do wygrania były także nagrody finansowe.

I tak w konkursie P1 - zwyciężyła Oliwia Korecka, zaś w konkursie N1 - Izabella Tomaszewska. Ta ostatnia dosiadała SZIMANO i uzyskała czas 65.37 sek. Na mecie wyprzedziła drugiego w klasyfikacji Łukasza Jończyka (oboje bezbłędnie przejechali parkur) o zaledwie 0,9 sekundy!

Tymczasem w kończącym zawody konkursie nr 12 a więc C1- gdzie wys. Przeszkód wyniosła już 135 cm., triumfował Dawid Kubiak reprezentujący Sobieski Jumping Team Gdańsk.

Zawody jako sędzia główny prowadził Jan Limanowski a gospodarzem toru był Michał Kratke.

Poza emocjami na samym parkurze organizatorzy przewidzieli również liczne atrakcje dla kibiców, przeprowadzając m.in. piknik rodzinny.

Patronat medialny nad cyklem sprawowała "Wyborcza".