Historyczne zwycięstwo juniorów Neptuna Końskie. Klęska Korony

Pierwsza i dość niespodziewana wygrana podopiecznych Arkadiusza Jarząba w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Konecczanie przywieźli komplet punktów z Łodzi.

ŁKS, co prawda przegrał w ostatniej kolejce z Koroną Kielce aż 1:5, ale wcześniej potrafił sprawić kilka niespodzianek, m.in. okazał się lepszy od UKS SMS Łódź i Znicza Pruszków. W tej sytuacji był zdecydowanym faworytem meczu z Neptunem i jedyną niewiadomą były tylko rozmiary jego zwycięstwa. Wynik meczu gospodarze otworzyli dość późno. W 56 minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Sut. Ale łodzianie nie tylko nie poszli za ciosem, ale oddali pole gry rywalom. A Neptun wykorzystał swoją szansę, bezlitośnie punktując swoich przeciwników. Wyrównujące trafienie zapisał na swoim koncie Piotr Zieliński (72.), a po pięciu minutach komplet punktów swojej drużynie zapewnił Jakub Banasik.

Fatalny występ piłkarzy Korony. Drużyna Marka Mierzwy wysoko uległa wiceliderowi z Łodzi zdobywając honorowego gola dopiero w 89 minucie (Michał Rybus). Dla gości trafiali: Dawid Węglowski i Michał Wolinowski trzykrotnie (43., 72., 81.).