Zapaśnicy Olimpijczyka na podium akademickich mistrzostw Polski

Trzy srebrne medale i jeden brązowy krążek - oto dorobek zawodników Olimpijczyka Radom, którzy rywalizowali w mistrzostwach Polski AZS w zapasach stylu klasycznego.

Zawody mistrzowskie dla zapaśników - studentów odbyły się w Raciborzu. Spośród radomian srebrne medale wywalczyli Przemysław Piątek (w kategorii 66 kilogramów), Mateusz - Piotr Nowak (w wadze 75 kg.) oraz Arkadiusz Kułynycz (85 kg.). Na podium stanął też Karol Kosla, który na matach w Raciborzu wywalczył brąz w kategorii 66 kg.

Indywidualne sukcesy radomskich zapaśników przełożyły się na ich wysoką lokatę w klasyfikacji drużynowej. Klasycy Olimpijczyka zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie ekipie AZS -u AWF Warszawa. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom, czyli Unii Racibórz.