Pałac poszerza skład. Wraca reprezentantka Polski

Trener Adam Grabowski może się uśmiechnąć. Po występach w reprezentacji Polski wraca do Bydgoszczy rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz.
Pleśnierowicz, razem z reprezentacją, przygotowywała się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. W miniony weekend drużyna trenera Jacka Nawrockiego z sukcesem zagrała w tym turnieju. Pleśnierowicz, rezerwowa rozgrywająca reprezentacji, pierwszą jest Joanna Wołosz, rozpoczyna więc zajęcia z Pałacem.

To ułatwi trenerowi Adamowi Grabowskiemu prowadzenie zajęć. Od kilku dni trenuje z zespołem przyjmująca z Malborka, Daria Dąbrowska. - Szukała klubu. Traktujemy jej ewentualne dołączenie do zespołu jako uzupełnienie składu, a nie wzmocnienie. Ciężko się trenowało i grało z dziewięcioma zawodniczkami. Uraz miała jeszcze Pola Nowakowska, ale ona wraca do zajęć. W przypadku Darii wkrótce podejmiemy decyzję. - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan.

Dąbrowska grała w turnieju w Bobolicach rozegranym w miniony weekend. Bydgoskie siatkarki wygrały tam 3:2 z Legionovią, uległy natomiast 1:3 PTPS Piła i Chemikowi Police. Pałac zajął czwarte miejsce w tej imprezie.

OrlenLiga zaczyna rozgrywki 15 października. Pałac ma pierwszy mecz z Polskim Cukrem w Muszynie. W Bydgoszczy zespół Grabowskiego pokaże się 22 października, w pojedynku z mistrzem Polski, Chemikiem Police.