Puchar Prezydenta Rzeszowa dla Kubery, Lampart drugi

Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno wygrał IV Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Drugi był zawodnik rzeszowskiej Stali, Wiktor Lampart.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Trzynastu młodych zawodników ścigało się w tradycyjnym już turnieju, który kończy sezon żużlowy w Rzeszowie. Pierwotnie zawody te miały się odbyć przed tygodniem w nieco liczniejszej obsadzie, ale pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom. W niedzielę aura była już łaskawa i kibice mogli obejrzeć ciekawe zawody.

W turnieju głównym najlepsi okazali się dwaj doświadczeni juniorzy Fogo Unii Leszno. Bartosz Smektała zdobył komplet 12 punktów, a Dominik Kubera przegrał tylko raz, właśnie ze Smektałą. I ta dwójka miała pewny udział w finale. O dwa kolejne miejsca rozegrano bieg dodatkowy, w którym wystartował m.in. wychowanek Stali Rzeszów, Wiktor Lampart. 15-latek, który niedawno zdał licencję, w turnieju głównym zdobył 9 punktów (2,2,3,2). W półfinale okazał się najlepszy i pewnie awansował do finału.

W tym młodszego brata Dawida Lamparta zdołał wyprzedzić tylko wspomniany Kubera, a za jego plecami przyjechał niepokonany dotąd Smektała. Na czwartym miejscu turniej zakończył Hubert Czarniawski ze Stali Gorzów. W zawodach wystartowało jeszcze dwóch zawodników z Rzeszowa. Patryk Wojdyło zdobył 5 punktów (1,0,2,2) i zajął ósme miejsce, a Mateusz Rząsa z 3 punktami był 11.