Lech Poznań - Arka Gdynia. Wielka frekwencja, już 35 tysięcy biletów rozprowadzonych

- Rozeszło się 35 tysięcy biletów - poinformował Lech Poznań przed meczem z Arką Gdynia. W tym jest rekordowe 18 tysięcy dzieci w ramach akcji "Kibicuj z klasą". Frekwencja podczas niedzielnego starcia z Arką Gdynia będzie zdumiewająca
Od lat bowiem tylu kibiców nie przyszło na mecz, który nie ma jakiejś konkretnej stawki i o niczym jeszcze nie decyduje. Tak wielkie frekwencje zdarzały się na takich pojedynkach jak starcie z Wisłą Kraków, które w 2015 roku decydowało o mistrzostwie kraju dla Kolejorza. Tylu ludzi przychodzi też, by zobaczyć wygrane Lecha z najbardziej nielubianym tu rywalem, Legią Warszawa.

Prawdopodobnie około 40 tysięcy ludzi na meczu z Arką Gdynia - to jednak nietypowa sytuacja. Ostatni raz taka frekwencja na starciu z zespołem z Gdyni miała miejsce 11 września 1974 roku, ale wówczas na stadion Szyca (wtedy 22 Licpa) przychodziło na mecze Lecha ponad 40 tysięcy osób na każdy mecz. Frekwencja 40 tysięcy była wręcz jedną z niższych, bo zdarzało się nawet 60 tysięcy i więcej kibiców.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 na Inea Stadionie przy Bułgarskiej. W związku z nim zmieniona zostanie organizacja ruchu wokół stadionu - na jednej z nitek będą parkowały autokary.