Młode Mustangi w akcji. Na początek przeszkody ze stolicy i Białegostoku

W niedzielę na stadionie miejskim w Płocku odbędzie się pierwszy turniej grupy północno-wschodniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego J-8. To ośmioosobowe zespoły juniorów.
W tym sezonie płocczanie zaprezentowali się już w rozgrywkach do lat 18. 25 zawodników Mustangów połączyło się z graczami z Warszawy tworząc drużynę Seahorses Mazowsze. W półfinale mistrzostw kraju przegrała ona z późniejszym mistrzem - Panterami z Wrocławia.

Z kolei seniorzy Mustangów, istniejący od roku 2007, znani przed laty z dobrych występów, obecnie koncentrują się na walce w drużynach ośmioosobowych. Bez porażki wyszli z grupy, dwa razy pokonali mistrzów Polski z poprzedniego sezonu. W październiku walczyć będą w ćwierćfinale mistrzostw kraju.

Trzecia drużyna to juniorzy Mustangów, rywalizujący wśród ekip ośmioosobowych do lat 17. To właśnie oni zagrają na stadionie miejskim. Przed rokiem płocczanie zajęli trzecie miejsce w grupie północno-wschodniej. Wygrali dwa mecze i dwa przegrali, bilansem punktowym wyprzedzili ich Warsaw Sharks, a grupę wygrali Warsaw Eagles.

W tym sezonie walczy 16 ekip z całej Polski. Rywalami Mustangów w grupie będą ponownie dwa warszawskie zespoły, a zamiast ekipy z Olsztyna powalczą Lowlanders Białystok (z olsztynianami w składzie).

- Rozgrywki juniorskich ósemek są dla nas w tym sezonie najważniejsze. Chłopaków stać na bardzo dobry wynik - podkreśla Paweł Kęsy, trener Mustangów.

W niedzielę o godz. 10 w pierwszym meczu turnieju płocczanie zagrają z Warsaw Sharks, o 11.40 Eagles Warsaw zmierzą się z Lowlanders Białystok, o 13.50 Mustangi zagrają z Lowlanders, a o 15.30 powalczą ekipy z Warszawy.

Kolejne dwa mecze grupowe (Mustangi - Eagles Warsaw i Lowlanders - Sharks) oraz walka o miejsca w grupie - 9 października także w Płocku.