King Wilki Morskie najlepsze w memoriale Romana Wysockiego

Podopieczni Marka Łukomskiego wygrali przedsezonowy memoriał im. Romana Wysockiego. Turniej uważany jest za nieoficjalne mistrzostwa Pomorza Zachodniego w koszykówce.

W pierwszym meczu dwudniowego turnieju Wilki Morskie mierzyły się ze Spójnią Stargard. Zawodnicy Łukomskiego zaliczyli mocne otwarcie. Pewnie wygrali 108:51. Najlepiej punktującym zawodnikiem szczecińskiego zespołu był Jakub Garbacz (18 punktów).

Dzięki pokonaniu stargardzian, King Szczecin w niedzielę mógł zagrać o zwycięstwo w całej imprezie z AZS-em Koszalin. Pierwsza kwarta lepiej układała się dla rywali. Świetnie prezentował się Darrell Harris (były koszykarz Wilków Morskich), który notował dużo zbiórek. AZS wygrał pierwszą ćwiartkę 22:15.

Łukomski efektywnie wykorzystał przerwę i jegowskazówki szybko przyniosły rezultaty. Wilki Morskie zaczęły odrabiać straty, a po pierwszej połowie prowadziły już 38:34. Świetnie spisywał się Taylor Brown (22 punkty).

Pozostałe dwie partie finałowego pojedynku toczyły się już pod dyktando zawodników ze Szczecina. Wilki Morskie ostatecznie zwyciężyły 78:59 i zakończyły memoriał im. Romana Wysockiego na 1. miejscu.

Roman Wysocki (1932-2008) - był koszykarzem, sędzią i trenerem koszykówki. Przyczynił się do powstania sekcji tej dyscypliny w Pogoni Szczecin. Był m. in. prezesem okręgowego związku koszykówki w naszym mieście.