Indykpol AZS zaprezentował zespół przed nowym sezonem

Olsztyńscy siatkarze zaprezentowali się w Galerii Warmińskiej kibicom na oficjalnej prezentacji drużyny. Siatkarska PlusLiga startuje za niespełna dwa tygodnie.
Niedzielna feta służyła przede wszystkim zaprezentowaniu obecnego składu akademików i strojów, w których grać będą w nadchodzącym sezonie. Na fanów AZS-u czekało przy tej okazji dużo atrakcji, w tym konkursy, minitreningi oraz możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z zawodnikami.

Nowa kadra u progu sezonu

Dla kilku siatkarzy była to możliwość zapoznania się z miejscowymi kibicami, ponieważ w klubie kolejny rok z rzędu pojawiło się sporo nowych twarzy. Tylko Paweł Woicki i Miłosz Zniszczoł reprezentowali akademików w minionych rozgrywkach. Olsztynianie pozyskali kilku interesujących graczy. Ezequiel Palacios grał w tym roku z kadrą Argentyny na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Daniel Pliński to wieloletni reprezentant kraju, mający na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy. Hidde Boswinkel ubiegły sezon spędził we włoskiej Serie A, uważanej przez wielu za najlepszą siatkarską ligę na świecie. Sprowadzony z Resovii Aleksander Śliwka jest uważany za jednego z najlepiej rokujących przyjmujących w Polsce. Wojciech Włodarczyk i Michał Żurek po kilku latach przerwy wrócili do AZS-u.

Akademicy trenują obecnie niemal w komplecie. Brakuje tylko czeskiego atakującego Jana Hadravy. Nowy nabytek olsztynian ciągle przebywa na zgrupowaniu swojej reprezentacji. Czesi starają się awansować do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce, i są na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel. Jak dotąd czeska drużyna narodowa wygrała wszystkie trzy mecze kwalifikacyjne. Przed nimi jeszcze trzy spotkania. Hadrava powinien przyjechać do Olsztyna pod koniec września.

Cel na najbliższy sezon

Ubiegłe rozgrywki Indykpol AZS zakończył na 10. miejscu. Teraz zawodnicy i trener Andrea Gardini liczą na awans w tabeli. Celem jest piąte miejsce. Zespół wznowił treningi pod koniec lipca, natomiast w sierpniu zaczął rozgrywać mecze sparingowe. Po pokonaniu 6:0 pierwszoligowego KPS Siedlce, olsztynianie mierzyli się dotychczas z pomorskimi zespołami występującymi w PlusLidze. Podopieczni Andrea Gardiniego trzykrotnie pokonali Lotos Trefl Gdańsk. Raz lepsi byli przeciwnicy. Ostatnio w Rypinie, Indykpol i ligowy beniaminek Espadon Szczecin w meczach ze sobą odniosły po jednej wygranej.

Nowy sezon PlusLigi zaczyna się 1 października. Indykpol AZS swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Do tego czasu olsztynianie w planie mają jeszcze jeden turniej towarzyski. Od 23 września w Kozienicach oraz Starachowicach odbędzie się Turniej Partnerstwa Lokalnego Piłki Siatkowej. Oprócz akademików wezmą w nim udział trzy drużyny występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Turniej organizuje klub Cerrad Czarni Radom, który zaprosił też Cuprum Lubin i Espadon Szczecin.

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2016/2017

rozgrywający: Paweł Woicki, Łukasz Makowski

atakujący: Hidde Boswinkel, Jan Hadrava, Piotr Szostek

środkowi: Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł, Jakub Kochanowski, Maciej Ostaszyk, Szymon Kulik

przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Aleksander Śliwka, Ezequiel Palacios, Adrian Buchowski, Leszek Wójcik, Oliwier Kubacki

libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki