Piłkarze amatorzy już walczą o tytuł mistrza Częstochowy

Od spotkania pomiędzy TRW Polska a SDP Koral Kłobuck rozpoczęły się kolejne rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W sezonie 2016/2017 o tytuł rywalizuje osiem zespołów.
Otwierający sezon mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Korala Kłobuck. Trzeba jednak zaznaczyć, że drużyna TRW wystąpiła bez nominalnego bramkarza, między słupkami stanąć musiał opiekun drużyny Adrian Kufel. W spotkaniu pomiędzy Meblodrewem Pewniak a SGP długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 50 minucie na prowadzenie wyszedł Meblodrew, jednak piłkarze SGP zdobyli się na piorunującą końcówkę. W trzech ostatnich minutach spotkania strzelili dwie bramki, które dały im zwycięstwo.

W pozostałych pojedynkach pierwszej kolejki wygrywali faworyci. Zaplanowany awansem mecz X kolejki pomiędzy TRW a SGP został przełożony na 12 października.

- W nadchodzącym tygodniu na szczególną uwagę zasługują dwa mecze. Jutro, o godzinie 20.30 SGP zmierzy się z Klubem 54 Exact Systems i jak zawsze powinno to być zacięte spotkanie - zapowiada Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest organizatorem rozgrywek. - W piątek kolejkę zakończy pojedynek pomiędzy Jagiellończykami i Meblodrewem Pewniak. Na boisku zobaczymy więc aktualnego mistrza i wicemistrza ALPN. Mecze w ramach ALPN rozgrywane są na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków".

Amatorska Liga Piłki Nożnej, wyniki:

TRW Polska - SDP Koral Kłobuck 0:3 (P. Orszulak, J. Chłód, W. Jagielski)

Meblodrew/Pewniak - SGP 1:2 (M. Rychter - P. Warocki, Z. Grabara)

Klub 54 Exact Systems - Marex 6:1 (K. Leszczyna - 2, A. Wałek, M. Haręza, A. Żmuda, T. Dzierżyk - sam, - M. Mańko)

Jagiellończycy - Dawid 3:0 (G. Nowak, S. Kozierkiewicz, Ł. Tomczyk)

Terminy najbliższych spotkań: 19.09

godz. 19.00 Marex - TRW Polska

godz. 20.30 Dawid - SDP Koral Kłobuck

20.09

godz. 20.30 SGP - Klub 54 Exact Systems

23.09

godz. 19.00 SDP Koral Kłobuck - Marex (X kolejka)

godz. 20.30 Jagiellończycy - Meblodrew/Pewniak