Lwy Unimot rozgromiły Mustanga i mistrzostwo Polski mają na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA]

Speedrowerzyści Lwów Unimot Częstochowa przed tygodniem przegrali w Toruniu, ale wciąż są liderem ekstraligi i mają duże szanse na wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Do pierwszego w historii złota przybliżyło ich niedzielne, wysokie zwycięstwo nad Mustangiem Żołędowo.
Rywal nie był wymagający, Drużyna z Żołędowa w tym sezonie jeszcze nie wygrała meczu i bez zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę. Prowadzący zespół dał w związku z tym szansę dublerom, którzy spisali się bardzo dobrze. Lwy pokonały Mustanga 103:52, a najwięcej punktów (19) zdobył Marcin Jakubiak.

- W walce o mistrzostwo liczymy się już tylko my i TSŻ Toruń, który pokonał Ostrów Wielkopolski - mówi szef częstochowskiego speedrowera Janusz Danek. - Wszystko rozstrzygnie się 16 października. Pojedziemy wówczas do Ostrowa i jeżeli wygramy, albo zremisujemy, zdobędziemy to, na co czekamy od 21 lat. To jednak w połowie października, a w międzyczasie naszych zawodników czeka kilka innych ważnych występów. Między innymi w mistrzostwach Polski seniorów.