Indykpol AZS Olsztyn. Zwycięstwo i porażka w Rypinie

Takim bilansem zakończyły się dwa mecze sparingowe akademików z Espadon Szczecin, beniaminkiem PlusLigi.
Obydwa zespoły spotkały się ze sobą kilka dni temu w Elblągu podczas Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Lepsi okazali się wówczas olsztynianie, którzy rozpoczęli od dwóch przegranych setów, a następnie wygrali trzy kolejne partie i zajęli trzecie miejsce w tych rozgrywkach.

Tym razem bilans dwóch meczów towarzyskich, do których doszło w Rypinie, wyszedł na remis. Scenariusz każdego seta piątkowej potyczki wyglądał niemal identycznie. Jedna z drużyn na początku uzyskiwała sporą przewagę nad przeciwnikiem, którą w trakcie partii sukcesywnie powiększała. Seta wygrywał ten zespół, który lepiej radził sobie w zagrywce. Ostatecznie Indykpol AZS wygrał cały mecz 3:1 (25:11, 14:25, 25:12, 25:14). Duża w tym zasługa olsztyńskich przyjmujących: Wojciecha Włodarczyka i Aleksandra Śliwki, którzy nękali szczecinian mocnymi serwisami. Przez cały mecz trener Andrea Gardini praktycznie nie dokonywał zmian. Dopiero w ostatnim secie szansę otrzymał Jakub Kochanowski, kapitan drużyny mistrzów Europy juniorów.

W drugim spotkaniu włoski trener akademików postawił głównie na zawodników, którzy w PlusLidze będą rezerwowymi. Spotkanie miało podobny przebieg do tego, rozegranego w ubiegłym tygodniu w Elblągu. Pierwsze dwa sety wygrał Espadon, ale Indykpol AZS doprowadził do remisu. Tym razem jednak przegrał tie-breaka 10:15, a cały mecz 2:3.

Przed olsztynianami ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się w październiku PlusLigą. W Turnieju Partnerstwa Lokalnego Piłki Siatkowej oprócz Indykpolu AZS wystąpi również Cerrad Czarni Radom, Espadon Szczecin i Cuprum Lubin.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (25:11, 14:25, 25:12, 25:14)

Indykpol AZS: Paweł Woicki 4 punkty, Hidde Boswinkel 12, Daniel Pliński 6, Miłosz Zniszczoł 9, Wojciech Włodarczyk 11, Aleksander Śliwka 12, Michał Żurek (libero) oraz Jakub Kochanowski 8

Espadon: Michal Sladecek 5, Danaił Miluszew 5, Łukasz Perłowski 9, Janusz Gałązka 6, Marcin Wika 9, Ivan Borovnjak 6, Adrian Mihułka (libero) oraz Georgij Bratojew, Bartłomiej Kluth 3, Bartosz Cedzyński 1 i Maciej Wołosz

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 2:3 (20:25, 24:26, 26:24, 25:19, 10:15)

Indykpol AZS: Paweł Woicki 1 punkt, Hidde Boswinkel 4, Daniel Pliński 3, Jakub Kochanowski 13, Ezequiel Palacios 15, Adrian Buchowski 9, Jakub Zabłocki (libero) oraz Łukasz Makowski, Miłosz Zniszczoł 4 i Aleksander Śliwka 15

Espadon: Michal Sladecek 3, Danaił Miluszew 17, Łukasz Perłowski 12, Maciej Zajder 11, Michał Ruciak 16, Ivan Borovnjak 5, Adrian Mihułka (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Maciej Wołosz 2