II liga. Dramatyczne zwycięstwo Warty Poznań! Pięć goli, obroniony karny i czerwona kartka!

Piłkarze Warty Poznań pokonali na wyjeździe Gryfa Wejherowo 3:2 w meczu 9. kolejki drugiej ligi. Zieloni od 39. minuty grali jednak w dziesiątkę!
Już po niespełna kwadransie gry rezultat meczu otworzył Filip Brzostowski z Warty Poznań, który zaskoczył bramkarza gospodarzy uderzeniem z dystansu. Długo z prowadzenia poznaniacy się jednak nie cieszyli, bo pięć minut później do wyrównania doprowadził Przemysław Mońka. W 28. minucie Warta znów wyszła jednak na prowadzenie, gdy Michał Ciarkowski wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Biegańskiego.

Warta prowadziła 2:1, ale straciła zawodnika. Jeszcze w pierwszej połowie Franciszek Siwek obejrzał w odstępie czterech minut dwie żółte kartki i sędzia wyrzucił go z boiska. Zieloni musieli bronić wyniku grając w dziesięciu.

Gryf atakował i jeszcze w doliczonym czasie pierwszej części gry mógł doprowadzić do remisu, ale Mońka w dogodnej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Tymczasem po zmianie stron Warta wyprowadziła kontratak i podwyższyła prowadzenie na 3:1. Jan Paczyński świetnie zauważył wychodzącego na pozycję Łukasza Białożyta, zagrał mu piłkę, a ten nie dał szans bramkarzowi.

Gospodarze musieli odrabiać straty. W 69. minucie mieli rzut karny. Bramkarz Warty Tomasz Laskowski świetnie wyczuł jednak intencję Chwastka i obronił jego strzał z jedenastego metra! W końcówce golkiper Zielonych wyprawiał cuda w bramce wielokrotnie ratując zespół z opresji. Dopiero w 89. minucie skapitulował po strzale Daniela Ciechańskiego. Na doprowadzenie do remisu gospodarzom zabrakło już czasu.

Warta odniosła więc drugie zwycięstwo na drugoligowych boiskach. Po dziewięciu kolejkach piłkarze trenera Tomasza Bekasa zajmują piętnaste miejsce w tabeli. Mają jednak tyle samo punktów, co GKS Bełchatów, który zajmuje pierwszą niezagrożoną spadkiem pozycję w tabeli. Za tydzień Warciarze na własnym boisku podejmą Legionovię Legionowo.

Gryf Wejherowo - Warta Poznań 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Brzostowski (13 min.), 1:1 Mońka (18.), 1:2 Ciarkowski (28.), 1:3 Białożyt (49.), 2:3 Ciechański (89.)

WARTA: Laskowski - Siwek CZ, Dejewski, Fiedosewicz, Brzostowski, Białożyt (79. Szynka), Cywiński, Biegański, Chromiński Ż, Ciarkowski (87. Spławski Ż), Paczyński (69. Brylewski).