Rio 2016. Alicja Fiodorow ze srebrem w biegu na 200 metrów!

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start podwójną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro! Po tytule wicemistrzyni w biegu na 100 metrów, lekkoatletka radomskiego klubu zdobyła srebro na dwukrotnie dłuższym dystansie.

W sprincie na 100 metrów Fiodorow uplasowała się na drugim miejscu. Lepsza od reprezentantki Polski okazała się tylko Deja Young z USA. No i na dwukrotnie dłuższym dystansie kategorii T-47 (oznaczenie grupy schorzeń) było tak samo. Znów mistrzynią została Amerykanka, zaś nasza Ala zdobyła srebrny krążek. Drugie miejsce Fiodorow zapewniła sobie wynikiem 25.61 sek. Young uzyskała 25.46, natomiast brązowa medalistka Li Lu z Chin 26.26.