Biegacze na start. 6. Top Auto Białystok Biega

W sobotę będą rywalizowały dzieci. W niedzielę pobiegną starsi. W weekend odbędzie się impreza organizowana przez Fundację Białystok Biega.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sobotę odbędzie się impreza pod nazwą Homeschool Run, w której wystartują najmłodsi. Do biegu zgłosiło się około 700 osób (można zapisywać się jeszcze w Biurze Zawodów w sobotę od godz. 10, w Centrum Handlowym Atrium Biała przy ul. Miłosza). Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: 100, 600 i 1000 metrów. Wszystkie trasy poprowadzone zostaną na ulicy Świętego Pio. Początek zmagań o godz. 14.

O godz. 16. odbędzie się natomiast akcja pod hasłem "Białystok Biega Rodzinnie". Jest to bieg otwarty, dystans około 2 km. Start: ul. Świętego Pio. Meta: park Planty.

W niedzielę odbędzie się już natomiast główna impreza, czyli - 6. Top Auto Białystok Biega. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 5 i 10 km. Wystartuje ponad 1500 osób (zapisać się można jeszcze w Biurze Zawodów). Start na krótszym z dystansów nastąpi o godz. 10, na 10 km o godz. 11. Start i meta będzie zlokalizowana na ul. Świętego Pio. Trasy biegów (posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki) będą wiodły m.in. ulicami: Świętego Pio, Cz. Miłosza, J. K. Branickiego, Legionowa, M. Curie-Skłodowskiej, plac Uniwersytecki, Prezydenta R. Kaczorowskiego, A. Mickiewicza, Świętojańska, 11 Listopada, Zwierzyniecka. W związku z imprezą będą utrudnienia w ruchu.