Hit transferowy: Emanuel Kohut siatkarzem Cerradu Czarnych!

Radomski przedstawiciel w PlusLidze zaskoczył wzmocnieniem swoich szeregów. W sezonie 2016/1017 Cerrad Czarnych będzie reprezentował siatkarz reprezentacji Słowacji, środkowy bloku Emanuel Kohut.
O negocjacjach z tym siatkarzem mówiło się od dawna, choć w radomskim klubie nikt nie chciał tego oficjalnie potwierdzić. I to akurat nie dziwi, bowiem takie sprawy nie potrzebują rozgłosu przed ich finalizacją. Ale już po tym, jak strony doszły do porozumienia, a siatkarz podpisał stosowne dokumenty, nie ma przeszkód by o nich poinformować.

- Trochę to trwało, ale ostatecznie dopięliśmy swego. Naszą drużynę wzmocni doświadczony środkowy, który wiele sezonów występował we włoskiej Serie A. Jesteśmy zadowoleni, bo to klasowy zawodnik - skomentował Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych. No i trzeba przyznać, że sportowe CV gracza zza naszej południowej granicy robi wrażenie. Kohut występował w tak znanych klubach jak Sisley Trewiso, Bre Banca Lannutti Cuneo, czy Copra Elior Piacenza.

Słowak przebywał w Radomiu w ubiegłym tygodniu. Zaliczył dwa treningi, uzgodnił szczegóły kontraktu i wyjechał na zgrupowanie kadry narodowej swojego kraju. - Jestem bardzo zadowolony. Gra i występy w czołowym klubie PlusLigi była moim sportowym marzeniem - zapewnia Emanuel Kohut.

Podpisując umowę z Kohutem "Wojskowi" zamknęli skład na sezon 2016/2017. Warto dodać, że w Radomiu zagra w sumie trzech obcokrajowców. Oprócz Kohuta, w ekipie z miasta nad Mleczną, wystąpią Amerykanie. Na libero Dustin Watten oraz drugi z środkowych David Smith.

- Środkowy reprezentacji Słowacji ma wprowadzić spokój i doświadczenie, a tego młodzi zawodnicy naszego zespołu potrzebują - podkreśla Mariusz Szyszko, prezes Cerradu Czarnych.

Warto wiedzieć

Emanuel Kohut mierzy 206 centymetrów wzrostu. Ma 34 lata i osiem sezonów spędził na parkietach włoskiej ekstraklasy. Ostatnio reprezentował barwy włoskiej Copry Elior Piacenza. Obowiązki wobec reprezentacji powodują, że zawodnik do zespołu prowadzonego przez trenera Prygla dołączy 28 września.