Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016. Joanna Mendak na piątym miejscu

Joanna Mendak zajęła piąte miejsce w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pochodząca z Suwałk pływaczka zmagania w Rio rozpoczęła od rywalizacji na 100 metrów motylkiem. Niedowidząca zawodniczka tym razem nie powtórzyła sukcesu z Aten, Pekinu i Londynu, gdzie zdobywała złote medale. W Rio na tym dystansie zajęła siódme miejsce.

W środę Mendak rywalizowała natomiast na 50 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach spisała się bardzo dobrze i bez najmniejszych problemów awansowała do finału. W nim zajęła piątą pozycję. Złoto zdobyła Ukrainka Anna Stecenko.

Przed Joanną Mendak jeszcze jeden start w Rio. W piątek czekają ją eliminacje na 100 metrów stylem dowolnym.