Imponujące otwarcie nafciarzy. Przed własną publicznością rozbili Stal

Od miłego akcentu rozpoczął się sezon ligowy w Płocku. Przed pierwszym meczem piłkarzy ręcznych Orlen Wisły we własnej hali ze Stalą Mielec klub podziękował swoim zawodnikom za udział i niesamowite emocje, jakich dostarczyli podczas występu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Reprezentanci Polski Adam Wiśniewski i Michał Daszek oraz Brazylii - Jose de Toledo otrzymali od prezesa SPR Wisła Artura Zielińskiego kwiaty i drobne upominki.

Nafciarze zaczęli mecz trochę nerwowo. Byli nieskuteczni, popełniali sporo strat. Goście skorzystali z tych prezentów, nawet prowadzili. Ale byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę tylko przez 13 minut. Płocczanie, prowadząc 7:6, przez następne 11 minut nie pozwolili rzucić rywalom ani jednej bramki. Sami za to zdobyli ich aż dziewięć. To był nokaut. Wysokie prowadzenie nie uśpiło nafciarzy, którzy po przerwie powiększyli jeszcze przewagę, ostatecznie pokonując Stal 37:18 (18:8).

Kolejny mecz Superligi płoccy piłkarze ręczni również w Płocku zagrają już w sobotę. Rywalem będzie Gwardia Opole. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30.

Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 37:18 (18:8)

Wisła: Rodrigo Corrales, Adam Morawski - Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 4 (1), Gilberto Duarte 3, Dan Racotea 1, Valentin Ghionea 6 (2), Tomasz Gębala, Sime Ivić 5, Marko Tarabochia 2, Maciej Gębala 1, Miljan Pusica, Lovro Mihić 6, Jose de Toledo 2, Dmitrij Żytnikow 4, Tiago Rocha 2

Stal: Krzysztof Lipka, Grzegorz Barnaś - Paweł Wilk 2 (1), Piotr Krępa 2, Łukasz Janyst 1, Michał Wypych, Dawid Rusin, Jakub Kłoda 1, Dariusz Kubisztal 1, Oleksandr Kyrylenko 4, Siergiej Dementev 2, Marcin Basiak 1, Wiktor Kawka, Michał Krygowski 1, Michał Chodara 2, Rafał Krupa 1

Kary: Orlen Wisła - 8 min; Stal - 4 min

Sędziowali: Damian Demczuk, Tomasz Rosik (obaj z Lubina)