Znamy sędziów październikowych meczów Asseco Resovii

W październiku siatkarze Asseco Resovii rozegrają sześć spotkań w PlusLidze. Wiemy już, kto poprowadzi te pojedynki.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie rozpoczną sezon w PlusLidze od meczu w Warszawie z Onico AZS Politechniką. Choć według terminarza mecz ten zaplanowano na 1 października, to odbędzie się on jednak dzień wcześniej, 30 września. Sędzią pierwszym tego pojedynku będzie Waldemar Niemczura z Węgierskiej Górki, sędzia klasy państwowej, a sędzią drugim, arbiter międzynarodowy Piotr Król z Katowic.

Kolejny mecz rzeszowianie rozegrają 6 października, także na wyjeździe, z beniaminkiem Espadonem Szczecin. Spotkanie to sędziować będą sędziowie międzynarodowi Wojciech Maroszek z Żor i Marek Lagierski z Czeladzi. Maroszek będzie też drugim arbitrem podczas kolejnego meczu Asseco Resovii, tym razem ze Skrą w Bełchatowie (15.10). Pierwszym sędzią z kolei będzie Piotr Król.

Dopiero w czwartej kolejce wicemistrzowie Polski zagrają u siebie. 21 października podejmą Lotos Trefl Gdańsk, a mecz ten sędziować będą arbitrzy międzynarodowi, Maciej Twardowski z Radomia i Szymon Pindral z Kielc.

Kolejnym meczem rzeszowian w PlusLidze będzie starcie z Cuprum w Lubinie, które sędziować będzie Paweł Ignatowicz z Naroku i Sławomir Gołąbek z Kędzierzyna-Koźla. Gołąbek będzie też prowadził spotkanie Asseco Resovii z Cerrad Czarnymi Radom 30 października. Pomagał mu będzie Waldemar Kobienia z Opola. Trójka sędziów z województwa opolskiego to arbitrzy klasy państwowej.

Podczas spotkania w Lubinie obecny będzie też sędzia kwalifikator, Jacek Hojka z Wrocławia. W Rzeszowie, w starciu z Czarnymi, rolę tę pełnił będzie Robert Dworak z Rzeszowa.