Sport.pl

Z prasy. Grzegorz Smolny: Wisła Kraków dramatyczne chwile ma dopiero przed sobą

- Z niepokojem obserwuję to, co się dzieje w Wiśle Kraków - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Grzegorz Smolny, który w sierpniu wymieniany był jako jeden z kandydatów do przejęcia klubu.
Smolny posiada cześć akcji Pogoni Szczecin. Pomógł doprowadzić klub z czwartej ligi do ekstraklasy. W sierpniu miał być bliski przejęcia Wisły, gdy klubem wstrząsały afery związane z Jakubem Meresińskim.

- Temat jest zamknięty, media trochę wyolbrzymiły całą sprawę. Marek Citko to mój serdeczny kolega, przyjaciel nawet, i tak naprawdę prosił mnie o doradztwo - zaznacza Smolny w "Dzienniku Polskim".

Citko najpierw współpracował z Meresińskim, ale gdy na jaw wyszła przeszłość byłego właściciela Wisły, wycofał się z klubu.

"Poczuwam się do odpowiedzialności, że nie zweryfikowałem życiorysu osoby, którą niejako uwiarygodniłem własnym nazwiskiem. Powstałe szkody postaram się jak najszybciej naprawić, poprzez znalezienie godnego inwestora, który odkupi klub i przywróci mu świetność" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na portalu weszlo.com.

Według nieoficjalnych informacji tym inwestorem miał być właśnie Smolny. Biznesmen nie chce tego potwierdzić, ale przyznaje, że z niepokojem obserwuje to, co dzieje się w krakowskim klubie.

- Sądzę, że Wisła dramatyczne chwile ma dopiero przed sobą - mówi. I dodaje: - Stworzyliśmy Pogoń od podstaw, przeszliśmy wszystkie trudne etapy od czwartej ligi. I wiem, jak naprawdę wygląda budowanie klubu. Myślę, że Wisła jest dzisiaj na ogromnym zakręcie. I życzę jej jak najlepiej, jak każdemu klubowi w Polsce. To niezmiernie trudne, by osoby, które dzisiaj zarządzają Wisłą, umiały wyjść z tego zakrętu.Zdjęcie Lanki adidas ACE 15.4 FG B32868 Zdjęcie Lanki Adidas Performance Ace 15 4 Fxg KCU50 Zdjęcie Lanki Adidas X 15.3 AG S78483
Lanki adidas ACE 15.4 FG B3... Lanki Adidas Performance Ac... Lanki Adidas X 15.3 AG S78483
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: