W weekend bokserski Memoriał Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego

W najbliższy weekend, 17 i 18 września w hali Polonia obędzie się jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego.
Klub Sportowy Start wychował wielu utytułowanych bokserów, którzy reprezentowali Polskę na imprezach najwyższej rangi. Najbardziej znany jest dwukrotny złoty medalista olimpijski, nieżyjący już Jerzy Kulej, którego trenerem był właśnie Wincenty Szyiński. W turnieju, który poświęcony jest pamięci Wincentego Szyińskiego oraz Mariana Chudego (zmarłego w 1997 roku zawodnika i trenera KS Start) udział wezmą ekipy z Austrii, Irlandii, Holandii, Litwy, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Wśród zawodników z Polski na ringu zobaczymy wicemistrza 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wychowanka częstochowskiego Startu Macieja Małysza. Nie zabraknie także medalistów mistrzostw Polski AZS, Jacka Rupa (srebrny medal) oraz Łukasza Mielana (brązowy medal), którzy są studentami Akademii im. Jana Długosza. Udział wezmą także mistrzowie Polski w kategoriach junior i kadet oraz uczestnicy ostatnich mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się we Lwowie.

Początek zmagań w hali Polonia zaplanowano na sobotę (godz. 17.00). Walki finałowe odbywać się będą w niedzielę od godziny 10. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Patronat nad turniejem objęli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz starosta Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kwapisz.